WRC: Monte-Carlo trapt seizoen 2023 af


Hyundai kende een sterke tweede helft en heeft met Cyril Abiteboul eindelijk een nieuwe kopman die lijn moet krijgen in de structuur. Thierry Neuville (Hyundai) is en blijft de belangrijkste pion binnen het team. De Belg begint er aan zijn tiende seizoen. De titel is opnieuw de ambitie, maar de jongste jaren verliep die strijd wat wisselvalliger, vaak door pech, maar ook door eigen foutjes. Esapekka Lappi (Hyundai) moet de Belg steunen en het vertrek van Ott Tänak opvangen. Dani Sordo, die het team trouw blijft, en Craig Breen, terug van weggeweest na een flopjaar bij M-Sport, delen een wagen. Sordo geniet in de Monte-Carlo de voorkeur, ondanks de podiumfinish van Breen vorig jaar, na Sébastien Loeb en Sébastien Ogier.


Eén ding is zeker, met de winnaar van vorig jaar hoeft hij geen rekening te houden. Sébastien Loeb is er niet bij dit jaar na zijn avontuur in de Dakar Rally.
De Monte-Carlo start met de shakedown donderdagochtend. 's Avonds staan er al 40 nachtelijke kilometers, verdeeld over twee proeven. Dan volgen er nog zestien proeven, verdeeld over drie dagen. De rally eindigt zondag met de Power Stage die over de Col du Turini loopt, dezelfde proef als de openingsproef. De rally eindigt dus niet langer aan de boorden van de Middelandse Zee. Rond 13 uur kennen we de winnaar van de openingsmanche van het WRC 2023.
Foto: Sandro Delaere, Hyundai Motorsport, M-Sport & Davy Degryse
Tweet