WRC: Rally1 neemt opnieuw afscheid van hybride

Rally1-wagens zullen niet langer hybride zijn. Het verlies aan kracht wordt gecompenseerd door een reductie van het gewicht, minder aero en een kleinere restrictor. Ook de PK's (330PK) en de maximumsnelheid worden geplaffoneerd. Verder krijgen constructeurs meer vrijheid om hun model te kiezen. Zelfs concept cars of SUV's worden toegelaten als basis. Dat kan mogelijk wel heel spectaculaire wagens opleveren.
Rally2 blijft behouden, maar constructeurs kunnen wel een WRC-kit gebruiken. Een grotere restrictor en uitlaat, peddels aan het stuur en een stevige achtervleugel moeten de kloof met Rally1 dichten.
Ook de organisatoren krijgen meer vrijheid, vooral op vlak van wedstrijdkilometers. En er wordt gesproken van sprintraces, wellicht afgekeken van de Formule 1.
Dit alles moet vooral nieuwe constructeurs aantrekken, want de jongste jaren wist de FIA geen nieuwe merken meer aan te trekken in de Rally1-categorie, terwijl in Rally2 Citroën, Skoda, Toyota, Hyundai, (VW) en Ford wel ruim aanwezig zijn.
Foto: Hyundai Motorsport
Tweet