Dakar: X-Raid Mini pleegt een vroege coup

Vaidotas Zala (Mini), de man die vorig jaar verraste door de openingsproef te winnen, schoot het snelst uit de startblokken, maar Carlos Sainz (Mini) nam snel over. De winnaar van vorig jaar kon naar het einde van proef even het stevige tempo van Stéphane Peterhansel (Mini) niet volgen, maar de Spanjaard reed een hels slot en ging zo nog voorbij zijn Franse teammakker. Het verschil tussen beiden bedroeg welgeteld 25 seconden. Martin Prokop (Ford) was een verrassende derde. De Tsjech eindigde op 3'18 van de dagwinnaar.


Op plaats 16 vinden we Tom Colsoul aan de zijde van Bernhard Ten Brinke (Toyota). Zij verliezen al ruim 20 minuten. Ze reden tot drie keer toe lek, en moesten een tijdlang onderweg zonder reservewielen. Kort achter dit duo staat de winnaar van gisteren, Brian Baragnawath (Century), en Sébastien Loeb met de tweede BRX.
De familie Imschoot reed naar een goede 37ste tijd. Alexandre Leroy verloor meteen twee uur.
De top tien in de dagstand is ook de top tien in het algemeen klassement.

Bij de motoren was er winst voor Toby Price (KTM), voor Kevin Benavides en Matthias Walkner. Dat is ook de top drie in het klassement. Walter Roelants eindigde 78ste.
Morgen wordt het andere koek. Dan wacht een etappe van 457 km tegen de klok riching Wadi Ad-Dawasir. En vooral... de eerste duinen duiken op. De Mini's wacht een moeilijke taak als eerste wagens op de baan.
Stand om 18u30
Foto: ASO DPPI - Red Bull Pool
Tweet