Ypres Rally: Gilles Pyck met een Volkswagen Polo GTI Rally2 dicht bij een top 10 in Ieper

Al na de eerste lus was het duidelijk dat het heel moeilijk zou worden om zo een resultaat te behalen. Na de eerste vier klassementsproeven stond de streekrijder samen met corijder Olivier Vanneste op de 13de plaats met de Volkswagen Polo GTI Rally2 uit de ateliers van SXM. En toch… “Het verschil met de leider was minder dan zeven tienden van een seconde per kilometer”, analyseerde Gilles. “Gezien mijn beperkte ervaring aan het stuur van een Rally2 en mijn gebrek aan kilometers hoefde ik me niet te schamen over zo een start.”
Nadien slaagde het duo in de kleuren van de Belgian VW Club er in om het tempo te verhogen. Zo wisten ze alle kansen op een top 10-plaats te vrijwaren… tot de 14de proef. “We waren volop aan het strijden met Charles Munster en Romet Jürgenson en reden echt op onze plaats”, legt Pyck uit. “Maar in mijn aanvalslust beging ik bij de tweede passage op de Kemmelberg een foutje. Ik schoof even rechtdoor en verloor een twintigtal seconden, wat onze kansen om ons originele doel te bereiken ernstig hypothekeerde. We finishen uiteindelijk op een 13de plaats, in een rally waarin bijna alle favorieten werden gespaard van pech of andere tegenslagen.”
Op zaterdagavond trok Gilles enigszins tevreden huiswaarts. “We waren sneller dan vorig jaar”, stelde hij vast. “In de loop van de rally zijn we er meerdere keren in geslaagd om het verschil met de besten te herleiden tot bijna vijf tienden per kilometer. Van deze wedstrijd onthoud ik onder andere dat we heel wat progressie hebben geboekt en dat mijn corijder uitstekend werk heeft geleverd. Dit was onze eerste samenwerking, maar het klikte meteen. Dankjewel Olivier, dus.”
Voor de toekomst ligt nog niets vast, maar Gilles Pyck ziet het wel zitten om binnenkort nog eens in actie te komen met de Polo GTI Rally2. “Ik kan alleen maar bevestigen dat het chassis van deze Volkswagen me heel wat vertrouwen schenkt”, besluit hij. “Deze wagen lijkt helemaal gemaakt voor snelle proeven en laat me toe om zonder aarzelen diep in de bochten te duiken. Het was opnieuw een waar plezier om met deze auto in actie te mogen komen!”
Persbericht: Belgian VW Club
Tweet





























Sam Dejonghe