van der Horst

Zolder Historic GP: Indrukwekkende pole voor Dieter Kuijl in de Youngtimer Trophy

Dieter Kuijl - Ford Capri RS
Dieter Kuijl - Ford Capri RS
De rijders van het St.Paul Raceteam komen tijdens de Zolder Historic Grand Prix in nog andere kampioenschappen aan de start dan de Belcar Historic Cup. Zo ook in de Youngtimer Trophy – Group 1 waar Dieter Kuijl zijn Ford Capri RS naar een indrukwekkende pole stuurde, meer dan negen seconde sneller dan de tweede. Die tweede was niemand minder dan Samuel Verheggen, die hier uitkomt in een BMW E12.
Wim Kuijl - Ford Capri 3.0 Production
Wim Kuijl - Ford Capri 3.0 Production
Uitkijken in de Youngtimer Trophy – Group 1was het naar het debuut van de Ford Capri 3.0 Production, die met Wim Kuijl aan het stuur de achttiende chrono realiseerde, wel de derde in zijn klasse. Audrey van Ham zette de Bastos-BMW 535i op de drieëntwintigste plaats maar was wel primus in zijn klasse.


Tim Kuijl - BMW E46 WTCC
Tim Kuijl - BMW E46 WTCC
Er werd ook geracet op die eerste dag van de Zolder Historic Grand Prix. Zo werkte de Cup und Tourenwagen Trophy laat op de namiddag een eerste race af. Die werd gewonnen door de BMW M3 GTR E46 van Christian Schulze voor de Opel ASTRA TCR van Roger Vögeli. Tim Kuijl reed met de BMW E46 WTCC naar de zevende plaats, tweede in de klasse achter een identieke wagen bestuurd door Harald Tänzler. Dirk De Bock kwam met de kaasgele BMW E36 als twintigste over de finishlijn, goed voor een tweede plaats in zijn klasse.

Robbe Janssens - Lotus Elise Cup R
Robbe Janssens - Lotus Elise Cup R
Ook de European GT Lite Challenge, de vroegere Lotus Cup, is van de partij dit weekend op Circuit Zolder. Paul Maréchal (Lotus Exige V6 Cup R) was de snelste in de eerste kwalificatie. Thierry Verhiest in een identieke wagen wist de derde tijd neer te zetten. Gilles Verhiest (Lotus 2-Eleven GT4) klokte de achtste tijd wat goed was voor de tweede chrono in de GT klasse. Hij werd op de tabellen gevolgd door Robbe Janssens (Lotus Elise Cup R), die genoeg had aan enkele rondjes om de snelste tijd in de Production klasse neer te zetten.
 
Luc De Cock - Kaimann FV 1300
Luc De Cock - Kaimann FV 1300
Bijna veertig wagens staan er op de inschrijvingslijst van de DMV Formel Vau die vrijdag een vrije training afwerkten en waar Ruediger Mueller (March 783) de snelste chrono neerzette. Een opvallende deelnemer in de cup is Luc De Cock die achter het stuur zit van een Kaimann FV 1300. Hij reed wel de vijfde tijd, tevens tweede in zijn klasse.

Foto's: Niels Vaeck
 



  • VR Racing VIP 24H Zolder

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons