Tom Coronel positief gestemd na WTCC-openingsweekend

“Ik heb vet geracet”, opent Tom Coronel kernachtig. “In de kwalificatie wist ik er een heel goed rondje uit te persen en stond daarmee tussen de fabrieksjongens. Hoe ik dat rondje uit de hoge hoed getoverd heb, weet ik niet, maar het geeft wel aan dat de auto echt wil. Daarmee mocht ik voor het eerst sinds tijden weer door naar Kwalificatie 3. Daar kreeg ik te maken met remproblemen en besloot voortijdig naar de pits te rijden. Samen met het team hebben we het probleem opgelost en zo verscheen ik aan de start van race.
Die begon met een raketstart en daarmee zat ik er vanaf het begin goed bij. Het was echt toerwagenracen, inclusief een beetje hangen, trekken en duwen. Lekker ook om zo weer mee te kunnen strijden. Aan het eind van de race werd het lastiger om mijn positie vast te houden. Ik had veel strijd met Nicky Catsburg in de Lada en we gaven elkaar geen meter cadeau. Daarvan profiteerde Thed Bjork in de Volvo. Hij eindigde net voor ons.
Bij de start van de tweede race kwam ik slecht weg. Ik wilde het motortoerental zo laag mogelijk houden om de turbo niet in te laten slaan. Maar dit keer liep dat niet zo goed als in de eerste race. Daarna was het zaak om zo ver mogelijk naar voren te rijden. In het begin liep dat lekker, maar drie ronden voor het einde hield de stuurbekrachtiging er mee op en werd het spannend of ik de finish zou halen. Dat is met veel krachtsinspanning gelukt. Helaas net buiten de Top 10.
Wat mij bijblijft is dat we er dit weekend goed bij zaten. Je ziet dat het goed werkt nu we met het team maar een auto doen. Waar we nu aan moeten werken is de afstelling voor de totale raceafstand. Proberen nog iets aan de bandenslijtage te doen, waardoor ik ook aan het eind van de race maximaal kan strijden. Terugkijkend was het een goed weekend, met een tweede en een derde plaats bij de Privateers en daarmee ook de nodige punten. Wanneer wij op deze manier verder gaan, zit er absoluut meer in!”
Bekijk hier de samenvatting van beide races.
Foto: Coronel Press
Tweet