van der Horst

12H Paul Ricard: Hofor Racing pakt zege in tumultueuze tweede deel

Hofor Racing
Hofor Racing
De Michelin 12H Paul Ricard zit erop, en we kregen een onverwachte winnaar. De Hofor Racing Mercedes was de enige wagen die de dag voordien de Proton Competition Porsche binnen dezelfde ronde kon volgen, en Torsten Kratz, Michael Kroll, Alexander Prinz en Maximilian Partl maakten optimaal gebruik van die uitgangspositie. Met een sterke tweede wedstrijddag wisten zij uiteindelijk de overwinning binnen te halen. Benjamin Paque en GetSpeed Team PCX Racing waren dan wel de dominante factor gedurende het hele weekend, maar moesten uiteindelijk genoegen nemen met de tweede plaats.
GetSpeed Team PCX Racing - Mercedes-AMG GT3 Evo
GetSpeed Team PCX Racing - Mercedes-AMG GT3 Evo
Bij de herstart bevonden zich nog slechts twee wagens in dezelfde ronde. Omdat de Proton Competition Porsche serieus benadeeld was door een bijna lege brandstoftank, kwam de Hofor Racing Mercedes meteen in beeld als belangrijkste uitdager. Het Duitse team koos voor een alternatieve strategie en profiteerde optimaal van een tweede wedstrijddag die bol stond van de Code 60-periodes. Bij vrijwel elke neutralisatie dook de Mercedes de pits in om bij te tanken, waardoor kostbare tijd werd gewonnen tijdens de reguliere pitstops. Intussen was het de GetSpeed Team PCX Racing Mercedes die de achtervolging inzette. Vooral Maro Engel gooide alles in de strijd wanneer de leiders brandstof moesten sparen. Een laatste Code 60 in de slotfase zorgde er echter voor dat Torsten Kratz, Michael Kroll, Alexander Prinz en Maximilian Partl voldoende voorsprong behielden op Engel, Benjamin Paque, Patrick Charlaix en Jordan Boisson.

Ajith Redant Racing - Mercedes-AMG GT3 Evo
Ajith Redant Racing - Mercedes-AMG GT3 Evo
Saintéloc Racing met Michael Doppelmayr, Elia Erhart, Stéphane Tribaudini en Pierre Kaffer koos voor een gelijkaardige strategie als de winnaars, en met succes. Het was vooral Kaffer die er in de slotfase voor zorgde dat het Franse team beslag legde op de derde plaats. De Era Motorsport Ferrari eindigde als vierde, terwijl de Ajith Redant Racing Mercedes met Ajith Kumar, Kobe de Breucker, Ayrton Redant en Yannick Redant na een knappe remonte als vijfde werd afgevlagd. De overige Belgen in de GT3-klasse kenden minder geluk. Simon Balcaen en Steven Palette eindigden als twaalfde, terwijl de #21 van Peter Guelinckx, Pierre Castelein en Mathieu Castelein de strijd voortijdig moest staken.

Red Camel-Jordans.nl versus Mühlner Motorsport
Red Camel-Jordans.nl versus Mühlner Motorsport
Ook in de 992-klasse bleef een Belgische overwinning uit. Mühlner Motorsport begon het tweede deel van de race nog als leider, waarna de strijd met Red Camel-Jordans.nl onverminderd doorging. Later wist ook Orchid Racing Team zich in het gevecht om de overwinning te mengen. Uiteindelijk was het echter de Nederlandse formatie van de familie Breukers en Fabian Danz die met de betere strategie kwam aandraven en zo de zege veiligstelde. Conrad Tox Leveau, Martin Rump en Joshua Bednarski moesten genoegen nemen met de tweede plaats.

asBest Racing - Seat Leon Cup Racer
asBest Racing - Seat Leon Cup Racer
Toch was er nog Belgisch succes in de TCE/TCX-klasse, al verliep ook daar niet alles zonder problemen. De Not Only Motorsport Ligier had op zaterdag een groot deel van zijn achterstand op de asBest Racing SEAT weggewerkt en nam op zondag zelfs opnieuw de leiding over. Het Italiaanse team bleef echter kampen met technische problemen, waardoor Steven Teirlinck en zijn teamgenoten uiteindelijk met een comfortabele voorsprong van zestien ronden de overwinning konden binnenhalen.

Foto's: 24H Series



Dit artikel werd gepubliceerd door Thomas Smets in 24H Series op zondag 7 juni 2026 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting 12H Paul Ricard.
  • Powercars

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons