van der Horst

12H Spa: Ziggo Sport Tempesta Racing sluit eerste deel race af als leider - Pech voor Belgische teams

Ziggo Sport Tempesta Racing - Porsche 911 GT3 R (992)
Ziggo Sport Tempesta Racing - Porsche 911 GT3 R (992)
Het eerste deel van de Michelin 12H Spa zit erop en het is de Ziggo Sport Tempesta Racing Porsche van Jonathan Hui, Christopher Froggatt en Loek Hartog die de dag afsluit als leider. Samen met de gloednieuwe Porsche GT3 Evo van Herberth Motorsport wisten zij 111 ronden af te leggen, terwijl de eerstvolgende wagen al op drie ronden achterstand staat. Voor de Belgische teams verliep het eerste deel voorlopig niet van een leien dakje, want bijna geen enkele van hun bolides kwam ongeschonden door de openingsfase van vijf uur.
Start 2025 24H Series Michelin 12H Spa deel 1
Start 2025 24H Series Michelin 12H Spa deel 1
Bij de start waren het de Mercedessen van Hofor Racing en Red Ant Racing die de toon zetten, maar naarmate de race vorderde, namen de Porsches het commando over. Uiteindelijk draaide alles uit op de strategie: namelijk wie nog een extra pitstop moest maken voordat het eerste deel afgevlagd werd. De Hofor Racing Mercedes en de Scuderia Praha Ferrari kozen ervoor om vlak voor het einde nog te stoppen, waardoor zij nu drie ronden achter liggen op de leidende Porsches. Aan kop is het de Ziggo Sport Tempesta Racing Porsche die met een halve minuut voorsprong over de meet kwam op de Herberth Motorsport Porsche GT3 Evo. De top vijf werd vervolledigd door de leider in de 992-klasse, Van Berlo Motorsport by Bas Koeten Racing.

Red Ant Racing - Mercedes-AMG GT3 Evo
Red Ant Racing - Mercedes-AMG GT3 Evo
Voor de Belgische teams verloopt de race voorlopig moeizaam. Eerste slachtoffer was de Mühlner Motorsport #921, die linksvoor schade opliep, herstellingen moest ondergaan en nu negende ligt in de 992-klasse. Niet veel later kende de Red Ant Racing Mercedes pech: op de Kemmel Straight week Ayrton Redant uit naar links op het gras, waarna zijn linkerband ontplofte. Redant kon de wagen nog tot aan de dubbele linkse brengen, maar moest uiteindelijk getakeld worden. Na intensieve reparaties is de Mercedes opnieuw onderweg, maar volgt nu op 27 ronden van de leider.

Ook de Hamofa Motorsport BMW bleef niet gespaard: een uur voor het einde kwam hun BMW M4 GT4 stil te staan net na La Source en moest eveneens getakeld worden. Intussen zijn ook zij weer in de race, maar volgen op elf ronden van de leidende GT4. De enige Belgische wagen zonder grote problemen blijft voorlopig de Ajith Kumar Racing by Red Ant Porsche, die momenteel vijfde ligt in de 992-Am-klasse.

Nu staan alle wagens in parc fermé. Het tweede deel van de race wordt hervat zondag om 10:50 uur.

Foto's: Thomas Smets



  • Powercars

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons