24H Spa: Lamborghini wint voor de eerste maal de 24 Hours of Spa
Grasser Racing Team - Lamborghini Huracan GT3 EVO
De 24 Hours van Spa zijn ook dit jaar uitgedraaid op een ware sprintwedstrijd over 24 uren. Mede door de verschillende tussenkomsten van de safety car bleven de verschillen tussen de wagens vooraan miniem tot het einde van de race. Tot slot draaide de race in het laatste uur uit op een strijd tussen de Lamborghini Huracan GT3 EVO2 #63, de ROWE BMW #98, de Rutronik Racing Porsche 911 GT3 R #96 en de AF Corse Ferrari’s #50 en 51. Uiteindelijk haalde de GRT Lamborghini van Jordan Pepper, Luca Engstler en Mirko Bortolotti de zege binnen met iets meer dan 8 seconden voorsprong op de Rutronik Porsche van Sven Müller/Patric Niederhauser/Alessio Picariello.
Rutronik Racing - Porsche 911 GT3 R
De race begon tumultueus met verschillende incidenten, waardoor de safety car meermaals de piste op mocht. Het begon met een FCY voor de Rutronik Racing Porsche #97, die aangereden werd in de Busstop-chicane, maar nog een ronde verder reed en over de ganse piste brokstukken achterliet. Iets na één uur wedstrijd volgde het zwaarste incident, de CSA McLaren #112 die kampte met problemen trachtte zijn pits te bereiken en reed traag op de ideale lijn in Blanchimont. De aanstormende Schumacher CLRT Porsche #22 kon de McLaren niet meer ontwijken en een zware crash volgde. Gelukkig bleven beide rijders ongedeerd. Daarna moest de Safety Car die avond nog driemaal uitrukken na aanrijdingen.
Start 24H Spa 2025
Nadat de Garage 59 McLaren #59 na de start het commando nam was het de Team Getspeed Mercedes-AMG GT3 EVO #17 die de koppositie had na een vierde wedstrijd toen de eerste punten uitgedeeld werden. Voor het Duitse team ging het daarna alleen maar bergaf, hun beide wagens moesten de strijd staken. In de nacht verloren we twee kandidaten op een podiumplaats, de winnende ComtoYou Aston Martin van vorig jaar alsook de VDS Boutsen Mercedes-AMG #9.
Rutronik Racing - Porsche 911 GT3 R
Bij het opkomen van de zon had Grasser Racing Team Lamborghini #63 de leiding in handen maar deze werd achternagezeten door beide ROWE Racing BMW’s, twee AF Corse Ferrari’s en de Rutronik Racing Porsche #96. Vanaf dan begon er een echte sprintrace, waarbij de posities constant wisselden naargelang de wagens hun pitstops afwerkten, en die uiteindelijk door de Lamborghini gewonnen werd. Achter de Rutronik Racing Porsche moest AF Corse zich tevreden stellen met de derde en de vierde plaats met de #51 van Alessio Rovera/Vincent Abril/Alessandro Pier Guidi voor de #50 van Eliseo Donno/Antonio Fuoco/Arthur Leclerc. De top vijf werd afgesloten door de ROWE Racing BMW #98 van Augusto Farfus/Jesse Krohn/Raffaele Marciello, die zonder straf wegens veelvuldig buiten de lijnen kleuren hoger had kunnen eindigen. De McLaren #59 van Joseph Loake/Marvin Kirchhöfer/Benjamin Goethe pakte de zesde plaats en was de laatste wagen die in dezelfde ronde eindigde als de winnaar. Team WRT pakte uiteindelijk de zevende en de achtste plaats met de BMW's #32 en #31.Een mooie negende plaats was er voor de Verstappen.com Aston Martin Vantage GT3, de eerste Mercedes-AMG, het exemplaar van Team Mann-Filter, eindigde als tiende.
Team WRT - BMW M4 GT3 EVO
Voor de Belgische teams bleek er andermaal geen groot succes weggelegd. De wedstrijd werd een drama voor ComtoYou Racing dat alle vier wagens uit de wedstrijd zag verdwijnen waarvan twee met transmissieproblemen. Team WRT zag zijn vijf wagens wel de finish halen, maar géén van de Belgische BMW’s bleek aanspraak te kunnen maken op een podiumplaats, laat staan de zege. Meer dan een zevende en een achtste plaats zat er niet in en de pil is des te meer bitter gezien ROWE Racing met beide wagens wél lang meestreed voor de zege. Boutsen VDS zag de Pro wagen in de nacht uit de race verdwijnen na oververhittingsproblemen die een gevolg waren van een eerdere aanrijding. De tweede wagen van het team lukte de 27ste plaats. De Audi R8 LMS GT3 EVOII van Haas RT reed de race uit en werd als 44ste geklasseerd.
Foto's: Geert Franquet, Georges De Coster en Niels Vaeck Tweet