van der Horst

Australië: Mini verliest pole aan Martins

Victor Martins
Victor Martins
Gabriele Mini pakte vanmiddag, lokale tijd, de pole in de kwalificaties van de Formule 2-seizoensopener in Melbourne. De Prema-rijder werd achteraf echter bestraft met een grid penalty van drie plaatsen voor het onnodig hinderen van Jak Crawford. Victor Martins en Richard Verschoor schuiven zo een plekje op, waarbij eerstgenoemde vanaf de eerste plaats mag starten.
Ook de Formule 2 is in Albert Park aan zijn seizoensstart toe. Op vrijdag werden zoals gebruikelijk één training en de kwalificatie afgewerkt. In een geanimeerde sessie was de besttijd kort voor het einde in handen van Victor Martins. De ART GP-rijder zag zijn tijd in het absolute slot echter nog verbeterd worden door Gabriele Mini, die zich zo verzekerde van de polepositie voor de hoofdrace van zondag. Kort na de sessie volgde de koude douche: een gridstraf voor het hinderen van Crawford. Mini moet zo zijn pole afstaan aan Martins, die na een kwakkelseizoen in 2024 goed lijkt te zijn begonnen aan de nieuwe jaargang. 

Crawford reed de derde tijd en zou dus als tweede mogen starten, maar hij moet zijn grid penalty van tien plaatsen die het team kreeg na een inbreuk tijdens de wintertest in Barcelona incasseren. Richard Verschoor erft zo een plekje op de eerste rij, naast Martins. Roman Stanek start als derde. 

Rookie Leonardo Fornaroli reed de tiende tijd, en zo start de F3-kampioen de sprintrace vanaf de pole. Amaury Cordeel reed een zeventiende chrono maar ook hij werd getroffen door de gridstraf voor het team, omwille van de inbreuk in Barcelona en start zo als laatste.

Foto: FIA Formula 2



Dit artikel werd gepubliceerd door Philippe De Roeck in Formule 2 op vrijdag 14 maart 2025.
  • Hamofa Performance

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons