van der Horst

Bahrein: Piastri wint dominant, Russell houdt Norris achter zich

Oscar Piastri
Oscar Piastri
Oscar Piastri (McLaren) heeft de Grote Prijs van Bahrein gewonnen. We kregen een race voor inhaalacties te zien, al bevonden deze zich niet altijd voorin de wedstrijd. De Australiër finishte vijftien seconden voor George Russell (Mercedes) en Lando Norris (McLaren). Ferrari eindigde de race op een vierde en vijfde plaats. Wereldkampioen Max Verstappen (Red Bull) werd in extremis zesde nadat hij in de laatste ronde nog voor Pierre Gasly (Alpine) raakte.
Nog voor de race gestart was, zagen we al een andere strategie bij Ferrari dan bij de andere teams in de top tien. Charles Leclerc startte immers op de medium compound, al de rest rond hem koos voor het zachte rubber. Ook teamgenoot Lewis Hamilton, die vanop de negende plaats startte, reed met de gele lijn op zijn banden.

Start 2025 F1 GP van Bahrein
Start 2025 F1 GP van Bahrein
Bij de start raakte iedereen goed weg en kwamen alle rijders zonder kleerscheuren door de eerste bocht. Oscar Piastri kon zijn eerste plaats verzilveren, terwijl George Russell kon opschuiven naar de tweede plek. Leclerc zakte terug naar P4, achter de goed gestarte Lando Norris die dus opschoof van P6 naar P3. Hij bleek wel iets te ver vooruit gereden te zijn op de grid waardoor hij dus niet in zijn gridbox stond om te starten. Hij kreeg hiervoor later vijf seconden straftijd. Pierre Gasly verloor één plaats bij de start, maar Carlos Sainz (Williams) maakte er twee goed naar de zesde positie. Kimi Antonelli (Mercedes), Max Verstappen, Lewis Hamilton en Yuki Tsunoda (Red Bull) sloten de top tien af op het einde van de eerste ronde.

In de vijfde ronde verloor Sainz terug zijn twee gewonnen plaatsen, eerst ging Antonelli hem voorbij, daarna kon ook Verstapppen hem verschalken in een strijd om de zevende positie. In de negende ronde verloor de Williams-rijder nog eens twee posities. Eerst een plaats na een bochtenlang duel met Hamilton, en vervolgens ook een plek aan Tsunoda die kon profiteren van het duel. Ondertussen slaagde Antonelli erin om voorbij Gasly te raken en de vijfde positie over te nemen.

George Russell - Mercedes-AMG Petronas F1 Team
George Russell - Mercedes-AMG Petronas F1 Team
Norris slaagde er niet in om voorbij Russell te raken, dus besloot McLaren om de Brit binnen te halen op het einde van de tiende ronde. Ook Gasly en Verstappen maakten diezelfde ronde hun eerste pitstop. De undercut bleek enkele ronden later erg krachtig. Zowel Gasly als Verstappen raakten immers op die manier voorbij Antonelli. Norris was echter niet voorbij Russell geraakt omdat hij natuurlijk een straftijd van vijf seconden moest uitzitten.

Nadat Leclerc en Hamilton in dezelfde ronde en als laatste in de top tien hun eerste pitstop maakten, was Gasly erin geslaagd om een plaats te winnen en vanop P4 een kleine seconde voor Leclerc te rijden. Hamilton verloor ook een plaats en reed op P11 achter Tsunoda. Beide Ferrari's slaagden er echter om vrij snel een positie goed te maken om de verloren plek teniet te doen.

In de twintigste ronde slaagde Antonelli erin om Verstappen in te halen en de jacht te openen naar Esteban Ocon (Haas) in zesde stelling. Enkele ronden later raakte ook Hamilton voorbij Verstappen, terwijl de Nederlander op de radio kloeg dat alles aan het overhitten was en remmen moeilijk werd.

De andere bandenstrategie van Ferrari leek toch zijn vruchten af te werpen. Met iets versere banden kon Leclerc voorbij Norris raken en Hamilton raakte in diezelfde ronde voorbij Antonelli. De Brit verwees een ronde later ook Ocon een plaatsje naar achter.

Toen Verstappen eind ronde 26 een tweede stop maakte en deze zes seconden duurde, bleek dat het hele veld erg competitief werd. Hij kwam immers als laatste terug de baan op, vijftig seconden na leider Piastri. Uiteraard startte de wereldkampioen onmiddellijk met inhalen om wat frustratie weg te werken.

In ronde 32 kwam de safety car de baan op, zonder dat er een crash gebeurd was. Vermoedelijk was het om wat kleinere brokstukken op de baan op te ruimen. Iedereen dook onmiddellijk de pits in, op enkele uitzonderingen na zoals Verstappen die al eerder een stop gemaakt hadden. De baan kon waarschijnlijk ook geruimd worden met een virtuele safety car, maar we kregen dus een reset een goeie twintig ronden voor het einde. Beide Mercedes-rijders werden op het zachte rubber geplaatst, wat wel ambitieus leek.

Oscar Piastri - McLaren Formula 1 Team
Oscar Piastri - McLaren Formula 1 Team
Piastri leidde dus nog steeds de wedstrijd, gevolgd door Russell, Leclerc, Norris, Hamilton, Gasly, Ocon, Verstappen, Doohan en Sainz. Bij de herstart slaagde Hamilton erin om voorbij Norris te gaan, maar de Brit kon Hamilton onmiddellijk terug inhalen, al ging hij daarbij wel over de witte lijn. McLaren liet Norris dus van z'n gas gaan zodat Hamilton de vierde positie effectief verworven had. Maar het duel was hiermee nog niet over, Norris kon een ronde later zijn vierde plaats terug overnemen.

We kregen nog een heleboel inhaalacties te zien, maar de meeste bevonden zich niet in de top tien. Enkel Norris probeerde verschillende keren voorbij Leclerc te raken, maar zes ronden voor het einde slaagde de Brit daar uiteindelijk in. Drie ronden voor het einde was hij tot binnen de seconde van Russell geraakt. In de laatste ronde reden beide Britten even zij aan zij, maar de posities wijzigden niet meer.

Piastri won dus terecht deze race, vijftien seconden voor Russell en Norris. Ferrari volgde op de vierde en vijfde positie, terwijl Verstappen in de laatste ronde nog voorbij Gasly geraakt was om de zesde plek te behalen. Ocon werd achtste, acht tienden voor Tsunoda. Oliver Bearman (Haas) pikte het laatste puntje mee, enkele tienden voor Antonelli die zijn race om zeep geholpen zag worden door de safety car.

Uitslag Race F1 Grote Prijs van Bahrein 2025

#RijderTeamResultaat
1.Oscar PiastriMcLaren Formula 1 Team1:35:39.435
2.George RussellMercedes-AMG Petronas Formula One Team+15.499s
3.Lando NorrisMcLaren Formula 1 Team+16.273s
4.Charles LeclercScuderia Ferrari HP+19.679s
5.Lewis HamiltonScuderia Ferrari HP+27.993s
6.Max VerstappenOracle Red Bull Racing+34.395s
7.Pierre GaslyBWT Alpine Formula One Team+36.002s
8.Esteban OconMoneyGram Haas F1 Team+44.244s
9.Yuki TsunodaOracle Red Bull Racing+45.061s
10.Oliver BearmanMoneyGram Haas F1 Team+47.594s
11.Andrea Kimi AntonelliMercedes-AMG Petronas Formula One Team+48.016s
12.Alexander AlbonAtlassian Williams Racing+48.839s
13.Nico HülkenbergStake F1 Team Kick Sauber+53.472s
14.Isack HadjarVisa Cash App Racing Bulls Formula One Team+56.314s
15.Jack DoohanBWT Alpine Formula One Team+57.806s
16.Fernando AlonsoAston Martin Aramco Formula One Team+60.340s
17.Liam LawsonVisa Cash App Racing Bulls Formula One Team+64.435s
18.Lance StrollAston Martin Aramco Formula One Team+65.489s
19.Gabriel BortoletoStake F1 Team Kick Sauber+66.872s
20.Carlos SainzAtlassian Williams RacingDNF

Foto's: Georges de Coster



  • Powercars

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons