Bahrein: Piastri wint dominant, Russell houdt Norris achter zich


In de vijfde ronde verloor Sainz terug zijn twee gewonnen plaatsen, eerst ging Antonelli hem voorbij, daarna kon ook Verstapppen hem verschalken in een strijd om de zevende positie. In de negende ronde verloor de Williams-rijder nog eens twee posities. Eerst een plaats na een bochtenlang duel met Hamilton, en vervolgens ook een plek aan Tsunoda die kon profiteren van het duel. Ondertussen slaagde Antonelli erin om voorbij Gasly te raken en de vijfde positie over te nemen.

Nadat Leclerc en Hamilton in dezelfde ronde en als laatste in de top tien hun eerste pitstop maakten, was Gasly erin geslaagd om een plaats te winnen en vanop P4 een kleine seconde voor Leclerc te rijden. Hamilton verloor ook een plaats en reed op P11 achter Tsunoda. Beide Ferrari's slaagden er echter om vrij snel een positie goed te maken om de verloren plek teniet te doen.
In de twintigste ronde slaagde Antonelli erin om Verstappen in te halen en de jacht te openen naar Esteban Ocon (Haas) in zesde stelling. Enkele ronden later raakte ook Hamilton voorbij Verstappen, terwijl de Nederlander op de radio kloeg dat alles aan het overhitten was en remmen moeilijk werd.
De andere bandenstrategie van Ferrari leek toch zijn vruchten af te werpen. Met iets versere banden kon Leclerc voorbij Norris raken en Hamilton raakte in diezelfde ronde voorbij Antonelli. De Brit verwees een ronde later ook Ocon een plaatsje naar achter.
Toen Verstappen eind ronde 26 een tweede stop maakte en deze zes seconden duurde, bleek dat het hele veld erg competitief werd. Hij kwam immers als laatste terug de baan op, vijftig seconden na leider Piastri. Uiteraard startte de wereldkampioen onmiddellijk met inhalen om wat frustratie weg te werken.
In ronde 32 kwam de safety car de baan op, zonder dat er een crash gebeurd was. Vermoedelijk was het om wat kleinere brokstukken op de baan op te ruimen. Iedereen dook onmiddellijk de pits in, op enkele uitzonderingen na zoals Verstappen die al eerder een stop gemaakt hadden. De baan kon waarschijnlijk ook geruimd worden met een virtuele safety car, maar we kregen dus een reset een goeie twintig ronden voor het einde. Beide Mercedes-rijders werden op het zachte rubber geplaatst, wat wel ambitieus leek.

We kregen nog een heleboel inhaalacties te zien, maar de meeste bevonden zich niet in de top tien. Enkel Norris probeerde verschillende keren voorbij Leclerc te raken, maar zes ronden voor het einde slaagde de Brit daar uiteindelijk in. Drie ronden voor het einde was hij tot binnen de seconde van Russell geraakt. In de laatste ronde reden beide Britten even zij aan zij, maar de posities wijzigden niet meer.
Piastri won dus terecht deze race, vijftien seconden voor Russell en Norris. Ferrari volgde op de vierde en vijfde positie, terwijl Verstappen in de laatste ronde nog voorbij Gasly geraakt was om de zesde plek te behalen. Ocon werd achtste, acht tienden voor Tsunoda. Oliver Bearman (Haas) pikte het laatste puntje mee, enkele tienden voor Antonelli die zijn race om zeep geholpen zag worden door de safety car.
Uitslag Race F1 Grote Prijs van Bahrein 2025
# | Rijder | Team | Resultaat |
---|---|---|---|
1. | Oscar Piastri | McLaren Formula 1 Team | 1:35:39.435 |
2. | George Russell | Mercedes-AMG Petronas Formula One Team | +15.499s |
3. | Lando Norris | McLaren Formula 1 Team | +16.273s |
4. | Charles Leclerc | Scuderia Ferrari HP | +19.679s |
5. | Lewis Hamilton | Scuderia Ferrari HP | +27.993s |
6. | Max Verstappen | Oracle Red Bull Racing | +34.395s |
7. | Pierre Gasly | BWT Alpine Formula One Team | +36.002s |
8. | Esteban Ocon | MoneyGram Haas F1 Team | +44.244s |
9. | Yuki Tsunoda | Oracle Red Bull Racing | +45.061s |
10. | Oliver Bearman | MoneyGram Haas F1 Team | +47.594s |
11. | Andrea Kimi Antonelli | Mercedes-AMG Petronas Formula One Team | +48.016s |
12. | Alexander Albon | Atlassian Williams Racing | +48.839s |
13. | Nico Hülkenberg | Stake F1 Team Kick Sauber | +53.472s |
14. | Isack Hadjar | Visa Cash App Racing Bulls Formula One Team | +56.314s |
15. | Jack Doohan | BWT Alpine Formula One Team | +57.806s |
16. | Fernando Alonso | Aston Martin Aramco Formula One Team | +60.340s |
17. | Liam Lawson | Visa Cash App Racing Bulls Formula One Team | +64.435s |
18. | Lance Stroll | Aston Martin Aramco Formula One Team | +65.489s |
19. | Gabriel Bortoleto | Stake F1 Team Kick Sauber | +66.872s |
20. | Carlos Sainz | Atlassian Williams Racing | DNF |
Foto's: Georges de Coster
Tweet