van der Horst

Brands Hatch: Eerste Silver-overwinning van het seizoen voor Matisse Lismont

Podium GTWCE Brands Hatch 2026 - Silver Cup - Race 2
Podium GTWCE Brands Hatch 2026 - Silver Cup - Race 2
Afgelopen weekend trokken we naar Brands Hatch voor de tweede ronde van de GT World Challenge Europe en het eerste Sprint Cup-evenement van het seizoen. Dit circuit behoort tot de meest uitdagende op de kalender, maar is tegelijk enorm belonend wanneer alles samenkomt.
  • Crisartech
De voorbereidingstijd is beperkt, slechts twee trainingssessies van een uur op zaterdag, gevolgd door de kwalificatie. Mijn teamgenoot Nacho deed het uitstekend op een circuit waarop hij nog nooit eerder had gereden, wat vertrouwen gaf. Gedurende de trainingen bleven we onze snelheid constant verbeteren.
 
In de kwalificatie hadden we het gevoel dat we competitief konden zijn, al weet je dat pas zeker tot dat iedereen voluit gaat. Ik had meteen een goed ritme en kon na de outlap direct pushen. Ik vond snel het juiste venster, wat uiteindelijk het verschil maakte.
 
Matisse Lismont/Ignacio Montenegro - Team WRT
Matisse Lismont/Ignacio Montenegro - Team WRT
Ik kwalificeerde P3 algemeen en P1 in Silver, wat het maximum resultaat voor ons was. Dit was mijn beste kwalificatieresultaat in de GT World Challenge tot nu toe, dus daar was ik erg tevreden mee. Het betekende heel wat om de snelste BMW te zijn en enkele grote namen te verslaan.
 
Ook Nacho leverde een sterke prestatie en pakte pole in Silver en P9 algemeen voor Race 2. Het Sprintseizoen starten met een dubbele polepositie gaf een geweldig gevoel.
 
De races op Brands Hatch worden op zondag verreden, dus als je crasht in Race 1 is het moeilijk om de wagen te repareren voor Race 2. Je moet de juiste balans vinden tussen aanvallen en de auto beschermen.
 
Race 1 verliep bijna perfect. Net als in de kwalificatie was het tempo goed en kon ik me meten met de meer ervaren rijders op dit circuit. Ik gaf de auto door als leider in Silver en dankzij een sterke pitstop konden we onze positie behouden. Ik was super tevreden met mijn stint.
 
Nacho hield ook het tempo aan en bracht de auto als eerste over de finish in Silver en P6 algemeen, maar een straf voor het verbeteren van een sector onder geel, kostte ons helaas de overwinning. Uiteindelijk werden we nog tweede in Silver, maar het is nooit leuk een overwinning te verliezen.
 
Voor Race 2 startte mijn teamgenoot en nam ik het over voor de tweede helft. Dit keer viel alles op zijn plaats. Nacho behield de leiding tijdens zijn stint. Na opnieuw een sterke pitstop kon ik als leider weer de baan op en de race afwerken met een overwinning in Silver en P8 algemeen.
 
Onze eerste Silver-overwinning van het seizoen behalen en binnen de top 10 algemeen eindigen was geweldig. We hebben het maximale uit het weekend gehaald, fouten vermeden en als team sterk gepresteerd. Onze crew deed fantastisch werk met goede pitstops en het team gaf ons een geweldige auto.
 
Ik ben erg blij als ik terugdenk aan de vooruitgang die we dit weekend hebben geboekt en hoe alles samenkwam. Ik voelde me heel comfortabel in de auto, wat me veel vertrouwen geeft voor de volgende rondes. Het voelde alsof we bij elke ronde meer performance vonden.
 
Na dit weekend leiden we het Sprintkampioenschap in Silver en het Overall Silver-klassement en staan we tweede in Endurance. Een sterke start van het seizoen, maar er is nog een lange weg te gaan. We blijven stap voor stap werken en gaan er weer voor in de volgende race op Monza.
 
Daarvoor hebben we de Spa Prologue om ons voor te bereiden op de 24 uur. Het is altijd een plezier om met een GT3-auto op dit prachtige circuit te rijden en we zullen ons best doen om volledig klaar te zijn voor ‘the big one’.

Persbericht Matimo Racing
 



Dit artikel werd gepubliceerd door de redactie in GT World Challenge Europe Sprint op woensdag 6 mei 2026 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Brands Hatch.

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons