van der Horst

China: Hamilton viert eerste pole met Ferrari

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton
Lewis Hamilton heeft slechts twee races moeten wachten op zijn eerste polepositie met Ferrari. De zevenvoudige wereldkampioen reed de snelste ronde in de kwalificatiesessie voor de sprintrace van de Grote Prijs van China, een tweetal honderdste van seconde sneller dan aartsrivaal Max Verstappen (Red Bull). WK-leider Lando Norris (McLaren) tikte pas als zesde aan.
Max Verstappen (Red Bull Racing)
Max Verstappen (Red Bull Racing)
Het lijkt wel 2021: Lewis Hamilton op polepositie met Max Verstappen aan zijn zijde. De kersverse Ferrari-rijder profiteerde van een offday in het McLaren-kamp om de beste startpositie te veroveren voor de sprintwedstrijd van morgennacht. Een geluk bij een ongeluk voor het team uit Woking: morgen volgt nog een herkansing in de kwalificatie voor de Grote Prijs.

Lewis Hamilton en Oscar Piastri
Lewis Hamilton en Oscar Piastri
In een ideale ronde blijft de MCL39 van Oscar Piastri en Lando Norris de maatstaf, maar foutloos blijven was geen evidentie. Zeker niet voor de WK-leider. De winnaar in Australië brak zijn snelste ronde af en moest dus vrede nemen met de zesde plaats. Oscar Piastri werd nog derde, op minder dan een tiende van de polesitter.

Op Mercedes kon in Shanghai geen peil getrokken worden. De auto van George Russell en Kimi Antonelli was nu eens de referentie, dan weer onherkenbaar. Het werd uiteindelijk een vijfde en een zevende tijd voor de Brit en de Italiaan.
Lawson laatste
Dat Red Bull ook dit seizoen alle moeite van de wereld zal hebben om mee te strijden voor de wereldtitel bij de constructeurs, is ook nu weer pijnlijk duidelijk geworden. Waar regerend wereldkampioen Max Verstappen meer dan alles uit de kast haalde door de tweede tijd op de tabellen te zetten, bleef teamgenoot Liam Lawson steken op een troosteloze laatste plaats. Ook voor de Nieuw-Zeelander komt de kwalificatie voor de GP als een perfecte herkansing, maar het water staat nu al bijna aan de lippen.

Om de sprintrace te volgen, moet u vroeg uit de veren. Het startschot wordt vannacht om 4 uur gegeven. Een paar uur later is het tijd voor de kwalificatiesessie voor de Grote Prijs. Afspraak vanaf 8 uur morgenvroeg.
 


Uitslag Sprintkwalificatie F1 Grote Prijs van China 2025

#RijderTeamResultaat
1.Lewis HamiltonScuderia Ferrari HP1:30.849
2.Max VerstappenOracle Red Bull Racing1:30.867
3.Oscar PiastriMcLaren Formula 1 Team1:30.929
4.Charles LeclercScuderia Ferrari HP1:31.057
5.George RussellMercedes-AMG Petronas Formula One Team1:31.169
6.Lando NorrisMcLaren Formula 1 Team1:31.393
7.Andrea Kimi AntonelliMercedes-AMG Petronas Formula One Team1:31.738
8.Yuki TsunodaVisa Cash App Racing Bulls Formula One Team1:31.773
9.Alexander AlbonAtlassian Williams Racing1:31.852
10.Lance StrollAston Martin Aramco Formula One Team1:31.982
11.Fernando AlonsoAston Martin Aramco Formula One Team1:31.815
12.Oliver BearmanMoneyGram Haas F1 Team1:31.978
13.Carlos SainzAtlassian Williams Racing1:32.325
14.Gabriel BortoletoStake F1 Team Kick Sauber1:32.564
15.Isack HadjarVisa Cash App Racing Bulls Formula One TeamGeen tijd
16.Jack DoohanBWT Alpine Formula One Team1:32.575
17.Pierre GaslyBWT Alpine Formula One Team1:32.640
18.Esteban OconMoneyGram Haas F1 Team1:32.651
19.Nico HülkenbergStake F1 Team Kick Sauber1:32.675
20.Liam LawsonOracle Red Bull Racing1:32.729


Foto's: Racing International Photography



  • Powercars

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons