Clio Euro Series: Weekend om vlug te vergeten voor familie Polderman op Magny-Cours


Niettegenstaande Mauro afgelopen weekend de beste puntenoogst scoorde van de voorbije vier weekends in Spa, Imola en Misano en zijn leiderspositie bij de juniors via twee derde plaatsen verder kon uitdiepen, was het toch een frustrerend weekend. Voor Stephan verliep het dramatisch met een zeer zware crash tijdens de start van de tweede race.
4de chrono algemeen voor Mauro Polderman

Niet minder dan 19 wagens kwalificeerden zich binnen één seconde en dit onderstreept nog maar eens de competitiviteit van de Clio Series. Stephan Polderman realiseerde ook een knappe chrono met een 17de tijd algemeen op 9/10 sec. van de pole algemeen. Ditmaal geen nevenkampioenschap voor Polderman senior die naast de Euro Series ook het Italiaans kampioenschap rijdt. Hij realiseerde wel de snelste chrono bij de gentlemen binnen de Euro Series waarin hij op een voorlopige tweede plaats staat in de tussenstand van het kampioenschap.
Positieve eerste resultaat na inhaalrace


Stephan reed een knappe race en werd 11de in de Clio Series en 2de bij de Gentlemen. Zijn beste prestatie algemeen van het seizoen en belangrijk; Hij klopte zijn directe concurrent voor de gentlemen titel, Laurent Dziadus.
Dramatische tweede race

Tijdens de start verloor Mauro een pak plaatsen in het startgewoel terwijl Stephan in de flank werd gegrepen door een rondtollende wagen van Tosic. Door de impact ging Stephan verschillende malen over de kop en meteen werd de rode vlag uitgehangen en de wedstrijd stil gelegd. De Knokkenaar kwam er gelukkig met de schrik vanaf.
Méér dan een 14de plaats in de Clio Series zat er niet in voor Mauro die uiteraard ook onder de indruk was van de crash van zijn vader. Hij pakte met een derde plaats bij de juniors nog wel belangrijke punten. In Mid-Europe werd hij 9de algemeen en vijfde bij de juniors.
Amper verschuivingen in de tussenstand

Mauro blijft op de 8ste plaats algemeen in de Clio Euro Series terwijl Stephan zich kan handhaven in de buik van het peloton.
Bij de juniors in de Euro Series blijft Mauro mooi aan de leiding in de tussenstand, maar krijgt concurrentie van regerend kampioen Puccetti die na drie zeges op rij de grootste concurrent is voor de titel.
Ondanks de crash en het puntenverlies van Stephan tijdens de tweede race, blijft hij mooi tweede in de tussenstand van de gentlemen.
Foto's: DPPI / Alpine Racing
Tweet





























Michaël De Keersmaecker