van der Horst

Estoril: Polepositie en zege voor Dries Van Langendonck

Dries Van Langendonck
Dries Van Langendonck
Dries Van Langendonck is de eerste leider in de Formula Winter Series. Op het circuit van Estoril reed onze landgenoot vanochtend naar de polepositie om vervolgens deze namiddag van kop af naar de zege te rijden in de eerste race, die nagenoeg volledig onder safetycar werd afgewerkt door het slechte weer.
  • LTF
Het weer is niet om over naar huis te schrijven, in Estoril. Al tijdens de vrije trainingen waren de omstandigheden zeer wisselvallig en ook vandaag zou de regen een belangrijke rol gaan spelen.

Vanochtend gaf Van Langendonck iedereen al het nakijken in een natte kwalificatie. De McLaren Junior zette Alfie Slater op meer dan 1,7 seconden achterstand. Het verschil met de nummer drie bedroeg zelfs drie seconden.
De wedstrijd leek dan ook weinig spanning te gaan bieden maar door de weersomstandigheden kwam er eigenlijk zelfs geen wedstrijd. De piloten maalden enkele ronden achter de safetycar, kwamen nog even binnen voor een korte code rood en fiinshten ook achter de safetycar. Van Langendonck pakte zo een relatief eenvoudige zege, en mag morgen nog twee keer aan de bak.

Foto: FWS
 



Dit artikel werd gepubliceerd door Philippe De Roeck in Circuit Internationaal op zaterdag 24 januari 2026.
  • Powercars

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons