van der Horst

GP Australië: Mercedes haalt dubbelzege vóór Ferrari

George Russell - Mercedes & Charles Leclerc - Ferrari
George Russell - Mercedes & Charles Leclerc - Ferrari
George Russell heeft de Grote Prijs van Australië gewonnen, iets minder dan drie seconden voor teamgenoot Kimi Antonelli. Ferrari vloog uit de startblokken en reed helemaal voorin mee, maar moest uiteindelijk genoegen nemen met de derde en vierde plek, met de pas gehuwde Charles Leclerc voor Lewis Hamilton. Regerend wereldkampioen Lando Norris finishte als vijfde, vlak voor Red Bull-rijder Max Verstappen.
Nog voor de eerste race van start ging, verloren we al thuisrijder Oscar Piastri. De McLaren-rijder spinde op weg naar de grid de muur in. Hij had een vijfde startpositie behaald, die plaats bleef dus leeg op de grid. Ook een lege plek op P11: Nico Hülkenberg (Audi) had motorproblemen en hoewel hij op de grid geraakt was, had z'n crew de bolide terug de garage in geduwd omdat ze niet tijdig het euvel gingen kunnen verhelpen.

Eerste bocht GP Australië
Eerste bocht GP Australië
Toen de startlichten doofden, zagen we massaal veel inhaalacties. Charles Leclerc (Ferrari) bereikte als eerste de eerste bocht, gevolgd door George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Arvid Lindblad (Racing Bulls) kende een droomstart en schoof op naar P4, terwijl Isac Hadjar (Red Bull) vijfde was. Lando Norris (McLaren) reed in zesde stelling terwijl Kimi Antonelli (Mercedes) te weinig batterijvermogen had bij de start en terugviel naar P7. Esteban Ocon (Haas), Pierre Gasly (Alpine) en Gabriel Bortoleto (Audi) sloten de top tien af op het einde van de eerste ronde. Max Verstappen (Red Bull) was al opgeschoven naar P16.

In de tweede ronde kon Russell de eerste plek terug overnemen van Leclerc, maar de Monegask ging één ronde later terug naar P1. Na vijf ronden zagen we Russell op zes tienden van Leclerc, terwijl Hamilton twee seconden verderop volgde met mooie voorsprong op Hadjar, die terug voorbij Lindblad geraakt was.

De komende ronden bleven we verschillende inhaalacties zien, ook voor de leiding van de race, en kregen we een mooie start van het seizoen te zien. Na tien ronden zat de top vier binnen ruim twee seconden van elkaar, en het was ondertussen Antonelli die die vierde plek in handen had.

In de twaalfde ronde ging de motor van Hadjar stuk en dat bracht de virtuele safety car naar buiten. Bijna iedereen maakte van de gelegenheid gebruik om een pitstop te maken. Enkel Ferrari liet beide wagens rijden, wat een opmerkelijke strategie was. In ronde veertien werd er weer geracet met Ferrari dus op één en twee, gevolgd door Russel, Lindblad, Antonelli en Verstappen. Ook Lindblad en Verstappen hadden geen stop gemaakt.

Arvid Lindblad - Racing Bulls
Arvid Lindblad - Racing Bulls
In ronde achttien kregen we opnieuw een VSC, deze keer omdat de Cadillac van Valtteri Bottas het begeven had. Alle rijders die nog niet binnengekomen waren, maakten nu wel een pitstop, uitgezonderd Ferrari. Zij moesten uiteindelijk stoppen terwijl er geen safety car was, waardoor ze zo'n tien seconden racetijd verloren, maar wel banden hadden die tot het einde van de race konden meegaan. Na dertig ronden wedstrijd zagen we Russell op P1, zo'n zes seconden voor teamgenoot Antonelli. Ferrari volgde op P3 en P4, 14 en 21 seconden na de leider. Norris reed vijf seconden verderop in vijfde stelling, twee seconden voor Verstappen, die snel op hem inliep. Lindblad volgde nog eens tien seconden verder op P7, op de voet gevolgd door Oliver Bearman (Haas). Bortoleto en Gasly sloten de top tien af.

Zo'n vijftien ronden voor het einde van de race besloot Mercedes het erop te wagen om niet voor een tweede keer binnen te komen, in de hoop dat de banden het zouden volhouden aan een competitief tempo. Op dat moment was er nauwelijks een verschil tussen de rondetijden van de top vier.

Uiteindelijk wijzigden geen posities meer in de slotfase van de race waardoor Russell de eerste overwinning van 2026 op zijn naam mocht schrijven. Hij finishte 2,9 seconden voor teamgenoot Antonelli, terwijl Ferrari vijftien seconden verderop met beide wagens vlak na elkaar in derde en vierde stelling eindigden. Vijftig seconden na de leider zagen we Norris en Verstappen op een vijfde en zesde plek finishen. Het duo reed meer dan tien ronden na elkaar op een seconde van elkaar verwijderd, maar de volgorde bleef ongewijzigd. Bearman en Lindblad werden zevende en achtste, terwijl Audi met Bortoleto twee punten meepikte met een negende plek. Gasly kon na een rondenlange strijd Ocon achter zich houden en zo het laatste punt voor Alpine scoren.

Uitslag Race F1 Grote Prijs van Australië 2026

#RijderTeamResultaat
1.George RussellMercedes-AMG Petronas Formula One Team1u23:06.801
2.Andrea Kimi AntonelliMercedes-AMG Petronas Formula One Team+2.974s
3.Charles LeclercScuderia Ferrari HP+15.519s
4.Lewis HamiltonScuderia Ferrari HP+16.144s
5.Lando NorrisMcLaren Mastercard F1 Team+51.741s
6.Max VerstappenOracle Red Bull Racing+54.617s
7.Oliver BearmanTGR Haas F1 Team+1 ronde
8.Arvid LindbladVisa Cash App Racing Bulls Formula One Team+1 ronde
9.Gabriel BortoletoAudi Revolut F1 Team+1 ronde
10.Pierre GaslyBWT Alpine Formula One Team+1 ronde
11.Esteban OconTGR Haas F1 Team+1 ronde
12.Alexander AlbonAtlassian Williams F1 Team+1 ronde
13.Liam LawsonVisa Cash App Racing Bulls Formula One Team+1 ronde
14.Franco ColapintoBWT Alpine Formula One Team+2 ronden
15.Carlos Sainz Jr.Atlassian Williams F1 Team+2 ronden
16.Sergio PérezCadillac Formula 1 Team+3 ronden
17.Lance StrollAston Martin Aramco Formula One Team+15 ronden
18.Fernando AlonsoAston Martin Aramco Formula One TeamDNF
19.Valtteri BottasCadillac Formula 1 TeamDNF
20.Isack HadjarOracle Red Bull RacingDNF
21.Oscar PiastriMcLaren Mastercard F1 TeamDNS
22.Nico HülkenbergAudi Revolut F1 TeamDNS

Foto's: Racing International Photography



  • St. Paul Raceteam

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons