van der Horst

GP Monaco: Antonelli heer en meester in onoverzichtelijke wedstrijd

Kimi Antonelli (Mercedes)
Kimi Antonelli (Mercedes)
Inhalen lukt ook in 2026 niet in Monaco en dus besloot de wedstrijdleiding om de debatten te kruiden. Achter de dominante winnaar Kimi Antonelli (Mercedes), die stilaan een boulevard voorsprong heeft verzameld in het wereldkampioenschap, vlogen de onderzoeken en straffen in het rond. Lewis Hamilton (Ferrari) en Isack Hadjar (Red Bull) - die laatste weliswaar onder voorbehoud - kwamen mee op het podium terecht. Voor Max Verstappen (Red Bull) zat de race er al op toen de lichten werden gedoofd.
  • Hamofa Performance
Kimi Antonelli (Mercedes)
Kimi Antonelli (Mercedes)
George Russell (Mercedes) moet stilaan hopen op een achtste wereldwonder om in december tot kampioen gekroond te worden. De Brit haalde alles uit de kast en leek zelfs even op weg naar een podiumplaats, maar een tijdstraf vanwege een te hoge snelheid in de pitlane gooide roet in het eten. Die vijf extra seconden hadden op zich weinig uitgemaakt, maar Mercedes... vergat de straf uit te zitten. Resultaat: een drivethrough net nadat de wedstrijd was onderbroken met de rode vlag. Russell bleef met lege handen achter en moet nu al 68 punten goed maken op zijn teamgenoot.

Charles Leclerc (Ferrari)
Charles Leclerc (Ferrari)
Een rode vlag dus in Monaco. Ferrari-rijder Charles Leclerc was bij een herstart rechtdoor geschoven in de Anthony Nogues-bocht. De thuisrijder hekelde remproblemen voor zijn verloren podiumplaats, maar racedirecteur Rui Marques had opgemerkt dat het asfalt in die laatste bocht van het circuit bijlange niet meer in optimale staat verkeerde. Na lang beraad besloot de Portugees om de race toch weer te herstarten. Een ultieme eindsprint leverde weinig tot geen verrassingen op.

Max Verstappen (Red Bull Racing)
Max Verstappen (Red Bull Racing)
Kimi Antonelli hield namelijk ook bij de tweede start stand. Hij haalde het met een voorsprong van een zestal seconden - maar dat had gerust een veelvoud kunnen zijn zonder neutralisaties - van Lewis Hamilton (Ferrari), die opklimt naar de tweede plaats in de WK-tussenstand. Isack Hadjar mag de racegoden bedanken voor zijn derde plaats, want de Red Bull van de Fransman haperde bijna de hele race. Teamgenoot Max Verstappen mocht al na één ronde gaan douchen. Zijn bolide gaf onmiddellijk de geest.

In een onoverzichtelijke wedstrijd getekend door de vele (mogelijke) straffen, meestal vanwege een te hoge snelheid in de pitstraat, kon Racing Bulls optimaal profiteren. Achter Oscar Piastri (McLaren), die aan de voet van het podium strandde, kwamen Liam Lawson en Arvid Lindblad als vijfde en zesde over de meet. Regerend wereldkampioen Lando Norris (McLaren) moest opgeven.

Voor inhaalacties: afspraak volgende week voor de Grote Prijs van Catalonië, op het circuit van Barcelona.

Uitslag Race F1 Grote Prijs van Monaco 2026

#RijderTeamResultaat
1.Andrea Kimi AntonelliMercedes-AMG Petronas Formula One Team2:23:31.243
2.Lewis HamiltonScuderia Ferrari HP+6.271s
3.Isack HadjarOracle Red Bull Racing+23.394s
4.Oscar PiastriMcLaren Mastercard F1 Team+24.261s
5.Liam LawsonVisa Cash App Racing Bulls Formula One Team+26.553s
6.Arvid LindbladVisa Cash App Racing Bulls Formula One Team+29.010s
7.Pierre GaslyBWT Alpine Formula One Team+30.369s
8.Alexander AlbonAtlassian Williams F1 Team+33.413s
9.Esteban OconTGR Haas F1 Team+37.140s
10.Sergio PérezCadillac Formula 1 Team+39.153s
11.Fernando AlonsoAston Martin Aramco Formula One Team+41.899s
12.Gabriel BortoletoAudi Revolut F1 Team+42.748s
13.George RussellMercedes-AMG Petronas Formula One Team+43.353s
14.Nico HülkenbergAudi Revolut F1 Team+44.102s
15.Franco ColapintoBWT Alpine Formula One Team+48.964s
16.Carlos Sainz Jr.Atlassian Williams F1 TeamDNF
17.Charles LeclercScuderia Ferrari HPDNF
18.Lance StrollAston Martin Aramco Formula One TeamDNF
19.Lando NorrisMcLaren Mastercard F1 TeamDNF
20.Oliver BearmanTGR Haas F1 TeamDNF
21.Valtteri BottasCadillac Formula 1 TeamDNF
22.Max VerstappenOracle Red Bull RacingDNF


Foto's: Racing International Photography



  • St. Paul Raceteam

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons