van der Horst

GP Spanje: Antonelli wint eerste race in Madrid en vergroot voorsprong

Kimi Antonelli - Mercedes & Max Verstappen - Red Bull
Kimi Antonelli - Mercedes & Max Verstappen - Red Bull
Mercedes-rijder Kimi Antonelli heeft de Grote Prijs van Madrid gewonnen op het nieuwe circuit Madring. De Italiaan eindigde enkele seconden voor Red Bull-rijder Max Verstappen, terwijl polesitter Lando Norris derde werd in zijn McLaren. De Brit had geen geluk met de timing van de virtuele safety car, wat hem enkele plaatsen deed verliezen. Ferrari zag maar één wagen aan de finish met Charles Leclerc in vierde stelling, terwijl George Russell (Mercedes) vijfde werd.
  • Prospeed Competition
Voor de eerste race op de nieuwe Madring kon het, afgaand op de races van F2 en F3, ofwel chaotisch worden, ofwel eerder een processie. Maar het werd een mooie race met een spannend slot, waar ook het weer er voor niets tussen zat want er was nul procent kans op regen en de zon zorgde voor een baantemperatuur van 53 graden en een luchttemperatuur van 30 graden.

We kregen onmiddellijk verschillende bandenkeuzes te zien: De eerste startrij koos van medium rubber, de tweede startrij voor het zachte rubber en de derde en vierde startrij was met de harde bandencompounds te zien. Franco Colapinto (Alpine) en Arvid Lindblad (Racing Bulls) sloten de top tien af en kozen op hun beurt terug voor de medium bandencompound.

De start verliep zonder al te veel contact en Lando Norris (McLaren) kon zijn eerste plek behouden. Kimi Antonelli (Mercedes) sneed de eerste chicane af, en iets later ook de tweede. Daarbij moest hij telkens Norris terug voorlaten waardoor de tweede keer Max Verstappen (Red Bull) erin slaagde om Antonelli in te halen. Eerder hadden Verstappen en Lewis Hamilton (Ferrari) elkaar bijna geraakt in de eerste bocht, waarbij Verstappen ook een inhaalactie uitvoerde naast de baan en de positie niet teruggaf aan Hamilton. Ferrari volgde dus op P4 en P5, terwijl George Russell (Mercedes) nog steeds in zesde stelling reed. Oscar Piastri (McLaren) verloor drie plaatsen en zakte dus terug naar P10.

In de vierde ronde liet Verstappen, onder druk van zijn team, zowel Antonelli als Hamilton terug voor omdat er anders hoogstwaarschijnlijk een straf van tien seconden ging gevolgd hebben. De Brit had echter problemen met zijn remmen en ging de komende bochten verschillende keren van de baan omdat hij niet genoeg kon afremmen. In ronde zes was hij al uit de top tien verdwenen en kwam hij uiteindelijk ook de pits binnen om op te geven.

In ronde veertien parkeerde Lance Stroll (Aston Martin) zijn bolide op de baan omdat ook hij geen remmen meer had. Dat veroorzaakte de virtuele safety car, wat heel wat rijders de pits deed opzoeken. De VSC kwam voor Norris net te laat, want hij was net de pitingang voorbij gereden, maar Antonelli, Verstappen en Russell konden wel binnenkomen. Hoewel de VSC één ronde later afgelopen was, kreeg Norris de instructie om toch binnen te komen. Zo viel hij terug naar P5. Charles Leclerc (Ferrari) was niet binnengekomen en reed dus aan de leiding, gevolgd door Antonelli, Verstappen en Russell.

Antonelli reed het gat naar Leclerc dicht en reed rondenlang een seconde achter de Monegask, maar het kwam niet tot een inhaalactie. In ronde 23 viel de Mercedes-rijder plots enkele seconden terug en meldde hij dat het stuur vreemd aanvoelde. Mercedes kon niets zien op de data en Antonelli zette zijn weg verder met ruim drie seconden achterstand op Leclerc.

Norris was vervolgens de snelste man op de baan en reed tot aan de achtervleugel van Russell. Ook hier kwam het niet tot een inhaalactie, want de Mercedes-rijder dook de pits in voor een vroege tweede pitstop. Norris zette vanop P4 de jacht in op het podium en het gat met Verstappen werd snel kleiner. Zestien ronden voor het einde zat de regerend wereldkampioen amper één seconde achter onze Noorderbuur.

De rijders die op de harde band gestart waren en nog geen pitstop gemaakt hadden, wachtten tot een safety car, maar aangezien die niet kwam, schakelden ze uiteindelijk toch noodgedwongen over naar verse banden, zo ook Leclerc negen ronden voor het einde, toen Antonelli, Verstappen en Norris al allemaal zichtbaar waren in zijn spiegels.

Antonelli slaagde erin wat weg te rijden van Verstappen, waardoor het een strijd om P2 werd tussen Verstappen en Norris. Uiteindelijk bleven de posities ongewijzigd, waardoor Kimi Antonelli de eerste winnaar van de GP van Spanje op de Madring werd. Zijn voorsprong in het kampioenschap vergroot zo tot 81 punten. Charles Leclerc, die lang aan de leiding reed met zijn harde banden waarop hij de race gestart was, kwam als vierde over de lijn, enkele tienden voor George Russell. 

Uitslag Race F1 Grote Prijs van Spanje 2026

#RijderTeamResultaat
1.Andrea Kimi AntonelliMercedes-AMG Petronas Formula One Team1:34:23.754
2.Max VerstappenOracle Red Bull Racing+ 4.351
3.Lando NorrisMcLaren Mastercard F1 Team+ 5.089
4.Charles LeclercScuderia Ferrari HP+ 29.116
5.George RussellMercedes-AMG Petronas Formula One Team+ 29.829
6.Liam LawsonOracle Red Bull Racing+ 1:26.746
7.Franco ColapintoBWT Alpine Formula One Team+ 1:34.281
8.Oscar PiastriMcLaren Mastercard F1 Team+ 1:35.839
9.Arvid LindbladVisa Cash App Racing Bulls Formula One Team+ 1 ronde
10.Nico HülkenbergAudi Revolut F1 Team+ 1 ronde
11.Esteban OconTGR Haas F1 Team+ 1 ronde
12.Pierre GaslyBWT Alpine Formula One Team+ 1 ronde
13.Gabriel BortoletoAudi Revolut F1 Team+ 1 ronde
14.Yuki TsunodaVisa Cash App Racing Bulls Formula One Team+ 1 ronde
15.Alexander AlbonAtlassian Williams F1 Team+ 1 ronde
16.Oliver BearmanTGR Haas F1 Team+ 1 ronde
17.Fernando AlonsoAston Martin Aramco Formula One Team+ 2 ronden
18.Valtteri BottasCadillac Formula 1 Team+ 3 ronden
19.Carlos Sainz Jr.Atlassian Williams F1 TeamDNF
20.Sergio PérezCadillac Formula 1 TeamDNF
21.Lance StrollAston Martin Aramco Formula One TeamDNF
22.Lewis HamiltonScuderia Ferrari HPDNF



Dit artikel werd gepubliceerd door Rutger Vanhee in Formule 1 op zondag 13 september 2026.
  • Hamofa Performance

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons