van der Horst

Italië: Luke Browning zet polepositie om in zege

Formule 2 - Monza
Formule 2 - Monza
Luke Browning heeft zijn eerste zege in de Formule 2 beet. De Brit startte vandaag vanaf de pole en zette deze na een smakelijke wedstrijd om in de zege, zijn eerste in het Formule 2 kampioenschap. Op zaterdag ging de zege naar Leonardo Fornaroli, de kampioenschapsleider zit daarmee wat steviger in het zadel.
Gisteren vond de sprintrace plaats, met Dino Beganovic op pole. De Zweed viel in de wedstrijd terug naar plaats drie maar zou later nog bestraft worden voor een inbreuk onder een VSC periode waardoor hij zijn podium moest inleveren aan Joshua Duerksen. Startend vanaf de derde plaats, reed Leonardo Fornaroli naar de zege voor zijn thuispubliek, zijn vierde al van het seizoen. Arvid Lindblad reed een sterke wedstrijd was tot in de laatste ronde in gevecht om de zege, maar pakte uiteindelijk plaats twee.

Vanochtend verzamelde iedereen met de super zachte band op de grid. In een chaotische openingsfase wist Browning de leiding vast te houden tot hij bij het ingaan van de vierde ronde zijn meerderen moest erkennen in Oliver Goethe. Drie ronden later kwam Goethe als één van de eersten binnen voor een wissel, terwijl Browning met Duerksen in zijn zog nog buiten bleven. Niet veel later reed Arvid Lindblad, Alex Dunne achteraan aan. De Rodin Motorsport piloot belandde in de vangrail met een safetycar als logisch gevolg terwijl Lindblad tien seconden straf kreeg voor het incident. Iedereen kwam meteen binnen en het bracht Browning opnieuw de leiding terwijl Goethe pas als achtste kon aansluiten. Nog voor de race weer goed en wel onderweg was, tikte Lindblad opnieuw een concurrent van de baan. Hij blokkeerde een wiel en kon Roman Stanek niet meer ontwijken, beiden dienden op te geven. Bij de herstart verloor Browning kort de leiding aan Duerksen, maar kon die snel weer overnemen na een uitremactie in de eerste chicane. De leiding kwam niet meer in gevaar en Duerksen moest zich tevreden stellen met de twee plaats, voor Pepe Marti op plaats drie. 

Amaury Cordeel bleef in beide races puntenloos. 

In de tussenstand doet Leonardo Fornaroli de beste zaak, mede dankzij zijn zege op zaterdag. Hij krijgt nu Browning als eerste achtervolger, die Richard Verschoor naar plaats drie verwees. De Nederlander was dit weekend bijzonder snel maar crashte in de kwalificaties en kon zich niet mengen in de strijd vooraan, mede dankzij een fout getimede pitstop vanochtend. 

Foto's: Georges Decoster



Dit artikel werd gepubliceerd door Philippe De Roeck in Formule 2 op zondag 7 september 2025.
  • LTF

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons