van der Horst

Jakarta: Eerste overwinning van Dan Ticktum is een feit

Dan Ticktum - CUPRA Kiro
Dan Ticktum - CUPRA Kiro
Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het eindelijk zover: Dan Ticktum mag zich officieel winnaar noemen van een Formule E race. De Cupra Kiro-piloot profiteerde van het feit dat er vooraan enkele uitvallers waren, en greep zo zijn kans. In de absolute slotfase moest de Brit enkel nog Edoardo Mortara (Mahindra) achter zich houden, wat hij met brio deed. Nico Müller (Andretti) vervolledigde het podium. Stoffel Vandoorne (Maserati) haalde de finish niet na een crash.
Bij de start wist polesitter Jake Dennis (Andretti) zijn positie vast te houden, al moest Taylor Barnard (McLaren) zijn tweede plaats meteen afstaan aan Nyck de Vries (Mahindra). Het veld bleef lange tijd compact, tot net voor halfweg de race de meeste rijders hun eerste Attack Mode activeerden. Kort daarna liep het helemaal mis vooraan: terwijl Dennis net uit zijn Attack Mode kwam, had De Vries de zijne nog actief.

2025 Formule E Jakarta E-Prix
2025 Formule E Jakarta E-Prix
Aangezien het circuit slechts één ideale racelijn kende door het vele stof langs de baan, waren er amper twee plekken om in te halen. Dennis verdedigde zijn koppositie met hand en tand — aanvankelijk met succes — maar in de ronde nadien wist De Vries alsnog een succesvolle aanval te plaatsen. Bij het afsluiten van de inhaalactie probeerde de Nederlander de deur dicht te gooien, maar raakte daarbij de voorvleugel van Dennis. Brokstukken vlogen in het rond, wat leidde tot een safety car-situatie. De Vries kreeg een tijdstraf van tien seconden voor het incident.

De chaos was echter nog niet voorbij. Na de herstart bleef De Vries aan de leiding, maar het bleef slechts enkele minuten rustig. Eerst viel Jake Hughes (Maserati) uit, wat een Full Course Yellow veroorzaakte. Nauwelijks een minuut na het hervatten van de race crashten Stoffel Vandoorne en — vrijwel gelijktijdig — gaf de Mahindra van De Vries de geest.

Dan Ticktum - CUPRA Kiro
Dan Ticktum - CUPRA Kiro
Precies op dat moment reed Dan Ticktum vlak achter de Nederlander en nam prompt de leiding over. De Brit had net zijn laatste Attack Mode geactiveerd, terwijl Edoardo Mortara hem op de hielen zat, nog in Attack Mode zat. Maar het geluk lachte Ticktum toe: net op het moment dat Mortara wilde toeslaan, werd opnieuw een Full Course Yellow uitgeroepen. Mortara moest zijn aanval dus op de baan afwerken zodra de race werd hervat, maar dat lukte niet. Ticktum bleef foutloos en zo verzekerde de enfant terrible van de Formule E zich na 60 races van zijn allereerste overwinning in de Formule E. Ook voor zijn team — dat in de loop der jaren onder verschillende namen actief was — betekende het de eerste zege sinds seizoen twee, bijna tien jaar geleden.

Mortara en Nico Müller vervolledigden het podium, terwijl António Félix da Costa (Porsche) en Nick Cassidy (Jaguar) respectievelijk als vierde en vijfde finishten. Barnard, die na het activeren van een Attack Mode veel terrein verloor, werd zesde, gevolgd door Sam Bird (McLaren), Sébastien Buemi en Robin Frijns (beiden Envision). Oliver Rowland (Nissan), die van op P16 moest vertrekken en een tijdstraf van vijf seconden kreeg na een tik tegen Maximilian Günther (DS Penske), wist nog net de tiende plaats veilig te stellen.

Rowland blijft daarmee aan de leiding in het kampioenschap, met 69 punten voorsprong op Pascal Wehrlein (Porsche), die net buiten de punten eindigde. Da Costa volgt op 72 punten. Met nog vier races te gaan, zullen de Porsche-rijders alle zeilen moeten bijzetten om Rowland nog van de titel te houden. Bij de teams blijft Porsche nipt aan de leiding, al bedraagt het verschil slechts twaalf punten. DS Penske kende een zwakke dag, met Jean-Éric Vergne die al vroeg in de problemen kwam en Günther die moest opgeven na de aanrijding met Rowland.

De volgende halte is een dubbele manche in Berlijn. Kan Rowland daar al de titel veiligstellen, of houden de Porsche-mannen het spannend tot in Londen? We weten meer op 12 en 13 juli.

Foto's: Formula E



Dit artikel werd gepubliceerd door Thomas Smets in Formule E op zaterdag 21 juni 2025 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Jakarta.
  • St. Paul

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons