van der Horst

Miami: Mitch Evans verslaat Porsche in strategische race

Mitch Evans - Jaguar TCS Racing
Mitch Evans - Jaguar TCS Racing
De Formule E maakte voor een tweede maal een stop in Miami. Ditmaal niet in Homestead, maar op een zeer ingekort Miami Autodrome, en de weergoden zorgden ervoor dat het een strategisch spel werd. Zeven heren wisten zich af te scheiden van de rest, waarna de winnaar in die kopgroep te vinden was. Al waren het de laatste vijftien ronden waarin Mitch Evans met zijn Jaguar het verschil maakte en daarbij de Porsche’s van Nico Müller en Pascal Wehrlein wist te verschalken. Dat terwijl kampioenschapsleider Nick Cassidy (Citroën) een draak van een wedstrijd kende.
De regensluizen kwamen open boven de Miami Autodrome net voor de start van de race, waardoor men besloot een aantal ronden achter de safety car te rijden, voor men vanaf een staande start mocht vertrekken. Nico Müller haalde zijn eerste pole uit zijn carrière en werd direct bij de start onder druk gezet door een andere verrassende naam, Felipe Drugovich (Andretti). Maar naast diegenen die hun bandendruk op regen hadden afgesteld, waren er ook al een aantal rijders die besloten om vrij vroeg hun eerste Attack Mode in te zetten, en naarmate de race vorderde bleek dat een goede zet te zijn.

Zes heren wisten zich volledig af te scheiden vooraan van de rest van het veld, met Mitch Evans als één van de weinigen die de overstap kon maken zonder een Attack Mode in te zetten. Vooraan waren het vooral Müller, Drugovich en António Félix da Costa die de race onder controle hielden, en Evans wist zich mee in de top drie te mengen en zelfs naar een tweede plaats te klimmen na een fenomenaal inhaalmanoeuvre. De zeven koplopers bleven nog lang bij elkaar, totdat in ronde 27 de eerste grote wijziging gebeurde.

Bij het aanremmen van bocht twaalf vergaloppeerde Drugovich zich vanuit een vierde plaats compleet en botste vol op de achterkant van da Costa. Daarmee konden Müller en Evans zich afscheiden van de rest, waarbij de Kiwi ook voorbij de Zwitser geraakte. Pascal Wehrlein, die op dat moment vastzat achter Nyck de Vries (Mahindra), maakte de sprong met zijn tweede Attack Mode. Iets wat direct werd afgeschermd door teamgenoot Müller en later ook door Evans. Van daaruit bleef de top drie status quo en pakte Evans zijn eerste punten van het seizoen met een zege, voor Müller en Wehrlein.

Achter het trio was het De Vries die het meeste moest letten op zijn energie, en dat nekte de Nederlander. Hij werd voorbijgestoken door Joel Eriksson (Envision), die als rookie stand wist te houden net achter de kopgroep en zo zijn beste resultaat tot nog toe behaalde. Uiteindelijk kon de rest van het veld ook nog aansluiten, waar Edoardo Mortara (Mahindra) als zesde finishte, voor Sébastien Buemi (Envision). Da Costa moest tevreden zijn met plek acht, terwijl Pepe Martí (CUPRA Kiro) en Jake Dennis (Andretti) de top tien vervolledigden.

De eindstand werd op sommige plekken serieus door elkaar geschud, behalve bovenaan. Nick Cassidy kende een draak van een wedstrijd, vermoedelijk doordat hij met de verkeerde bandendruk van start ging. De Kiwi werd zelfs gedubbeld, maar verlaat Miami wel nog steeds als leider, zij het met twee punten voorsprong op Wehrlein en drie op Dennis. Bij de teams doet Porsche dan weer de beste zaak, waardoor zij de leiding overnemen van Citroën met 27 punten voorsprong. Mahindra volgt op 33 stuks.

Hiermee zit het segment in Zuid- en Noord-Amerika erop en is het tijd om naar het oosten te trekken. Meer bepaald het Midden-Oosten, want op 13 en 14 februari staat de eerste dubbele manche van het seizoen op het programma in Jeddah.

Foto's: Formula E



Dit artikel werd gepubliceerd door Thomas Smets in Formule E op zaterdag 31 januari 2026 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Miami.
  • FIA WEC Beyond The Track

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons