UPDATE: Monza: James Egozi zet dominantie verder met dubbelzege, Belgen strijden voor top vijf plaatsen


Het was vandaag een stuk koeler en vochtiger in Monza, met wat dreiging tot regen, al kwamen die druppels er uiteindelijk niet. Christopher El Feghali toonde zich vanochtend de snelste in de kwalificaties voor de tweede race. James Egozi zat er opnieuw goed bij met de tweede tijd, voor Keanu Al Azhari. Ean Eyckmans reed de achtste tijd, twee plaatsen beter dan gisteren en Thomas Strauven zette de dertiende chrono neer.
Egozi leek El Feghali meteen voorbij te gaan in de run naar de eerste bocht, maar El Feghali liet zijn auto knap staan aan de buitenkant van de eerste chicane en behield de leiding. Er volgde meteen een nieuwe poging van Egozi maar de Amerikaan moest de uitlooproute nemen in de tweede chicane en verloor meteen vier plaatsen. Heitor D'All Agnol kende een sterke openingsronde en schoof op naar P2 voor Al Azhari op P3. Eyckmans schoof al snel op naar P5 en ook Thomas Strauven maakte snel plaatsen goed in kwam de top tien binnen. Vooraan ging het niet veel later fout tussen de drie leiders. D'All Agnol zat in de sandwich tussen El Feghali en Pérard en werd in het aanremmen van de eerste chicane naar buiten gedwongen, tikte Pérard aan en die moest met een gebroken ophanging naar de kant. Enkele meters verderop verloor Eyckmans een plekje aan Lammers, waarna de safetycar de baan op kwam om de auto van Pérard veilig weg te kunnen halen. Het luidde een reeks safetycar tussenkomsten in want El Feghali kwam goed weg in het eerste incident, maar dat bleek enkel uitstel van executie want in de herstart werd hij eraf getikt door, opnieuw, D'All Agnol. Daarachter kwamen Cota en Fiorentino met elkaar in contact wat voor een tweede safetycar tussenkomst zorgde. Keanu Al Azhari nam met nog een kleine tien minuten te gaan de kop over van Heitor D'All Agnol, die daarna niet veel weerwerk bood aan zijn teamgenoot Egozi in het gevecht voor P2.

UPDATE 19u30: Zoals verwacht volgde er na afloop nog een straf voor Heitor D'All Agnol. De Braziliaan verliest zo zijn podium en krijgt een gridstraf van 3 plaatsen voor de volgende wedstrijd. René Lammers schuift op naar P2, Kacper Sztuka wordt derde. Ook Ean Eyckmans wint een plaats en staat als zesde geklasseerd. Thomas Strauven werd evenzeer bestraft en valt terug tot de achttiende plaats.
Foto's: MP Motorsport en Campos Racing
Tweet





























Pascal Deckers