van der Horst

Mugello: Maxim Dirickx start sterk in Prototype Cup Europe met zege en podiumplaats

Maxim Dirickx
Maxim Dirickx
Naast de 24H Series startte ook de Prototype Cup Europe dit weekend zijn seizoen in Mugello en het werd een sterke start voor Maxim Dirickx. Onze landgenoot begon op zaterdag met een mooie zege in de Aust Motorsport Ligier, terwijl de Antwerpenaar op zondag een derde plaats wist te veroveren. Daarmee verlaat Dirickx Italië met de leiding in het klassement.
Start 2026 Prototype Cup Europe Mugello Race 1
Start 2026 Prototype Cup Europe Mugello Race 1
Geen teamgenoot voor Maxim Dirickx dit jaar in de Prototype Cup Europe. De Antwerpenaar vat dit seizoen alleen aan en dat wierp meteen zijn vruchten af in Mugello. Al verliep de eerste race niet van een leien dakje. Zo viel onze landgenoot na de start terug naar een vijfde plaats en moest hij dus aan een inhaalrace beginnen. Na een tiental minuten lag hij alweer tweede en zette hij de jacht in op de leidende BWT Mücke Motorsport Duqueine. Hoewel het verschil zeventien seconden bedroeg, slonk die voorsprong na de pitstops met rasse schreden, totdat Dirickx de aansluiting wist te maken en er enkele ronden later voorbij ging. Van daaruit vergrootte hij het gat en finishte hij met zeventien seconden voorsprong op de roze Duqueine van Mattis Pluschkell en Tobias Bille Clausen. De GMS Team Ligier van Valentino Catalano en Jacob Erlbacher maakte het podium compleet.

Theo Micouris - Team Virage Ligier JS P325-Toyota
Theo Micouris - Team Virage Ligier JS P325-Toyota
Ook in de tweede race nam onze landgenoot een vliegende start, maar kreeg hij ditmaal het gezelschap van Theo Micouris in de Team Virage Ligier. De Griek bleef lange tijd in het zog van Dirickx, totdat hij er enkele ronden later voorbij ging en afstand nam van de Antwerpenaar. Tijdens de pitstops moest de Aust Motorsport Ligier ook zes seconden langer binnen blijven na de zege van de dag voordien. Daardoor verloor Dirickx niet alleen tijd op Micouris, maar zag hij ook Emil Hellberg in de Allay Racing Ligier voorbijrijden. Terwijl Micouris de zege op zijn naam zette, wist Dirickx nog het gat te dichten op de Zweed. Inhalen lukte echter niet meer en hij moest tevreden zijn met plek drie.

Hiermee verlaat Dirickx Italië met de leiding in het klassement en zal hij daar nog lang van kunnen genieten. De eerstvolgende race is namelijk pas begin juli. Dan trekt het kampioenschap richting de Nürburgring.

Foto's: Prototype Cup Europe



Dit artikel werd gepubliceerd door Thomas Smets in Circuit Internationaal op zondag 22 maart 2026 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting 12H Mugello.
  • Prospeed Competition

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons