van der Horst

Navarra: René Lammers onklopbaar, podia voor Strauven en Eyckmans

René Lammers
René Lammers
Met drie overwinningen in evenveel races heeft René Lammers zijn stempel gedrukt op het tweede wedstrijdweekend van de Spaanse Formule 4. De MP Motorsport piloot toonde zich in Navarra onklopbaar en nam daarmee sportieve revanche na eerder dit seizoen twee zeges te zijn kwijtgespeeld door tijdstraffen. Kampioenschapsleider Thomas Strauven scoorde twee polepositions en mocht drie keer mee naar het podium. Ean Eyckmans kende een sterke zondag met een tweede tijd in de kwalificaties en een derde plaats in de afsluitende wedstrijd.
  • Dreamdrive
Thomas Strauven begon het weekend voortvarend met een prima kwalificatie op zaterdagochtend. De Limburger reed naar de pole voor race één én race twee, met zijn titelrivalen dicht in zijn buurt. 
Race 1: René Lammers aan het feest
Maar het was René Lammers die zaterdagmiddag de eerste winnaar van het weekend werd. De Nederlander ging bij de start voorbij aan Thomas Strauven en nam meteen een kleine voorsprong. Daarachter kwam Strauven onder druk te staan van Jan Przyrowski en in ronde twee kwam de Pool langszij. Daarachter was Ean Eyckmans in gevecht om de vierde positie, waarbij hij uiteindelijk twee plekken verloor. Vooraan dichtte Przyrowski het gat naar leider Lammers en dook binnendoor in bocht één. De Nederlander kwam echter beter weg uit de bocht en pakte de leiding weer over. De inhaalpoging herhaalde zich nogmaals in de laatste ronde, maar opnieuw kwam Lammers beter weg en zo pakte de Nederlander de eerste zege voor Przyrowski en Strauven. Ean Eyckmans zou door een tijdstraf terugvallen tot buiten de top tien. 
Race 2: Tweede zege voor Lammers, tweede podium voor Strauven
René Lammers
René Lammers
Thomas Strauven en Jan Przyrowski deelden de eerste startrij voor de tweede race van het weekend. Onze landgenoot kende een goede start en behield de leiding terwijl Lammers meteen voorbijging aan Przyrowski voor plaats twee. Niet veel later moest ook Strauven zijn meerdere erkennen in de Nederlander, die naar de leiding ging. Ean Eyckmans vocht wat verderop voor een plaats in de top tien tot de safetycar de baan op kwam en het veld weer tot rust gebracht werd. Lammers nam bij de herstart resoluut de kop, met Strauven en Przyrowski kort daarachter. Eyckmans leek te gaan profiteren van de gevechten voor zich maar het kwam tot een contact met Nathan Tye waarbij de achtervleugel van zijn MP Motorsport auto aan flarden gereden werd en hij tot opgave gedwongen werd. Vooraan hield Lammers relatief makkelijk stand en reed zo naar zijn tweede zege van het weekend voor Strauven en Przyrowski.
Race3: Drie op drie voor Lammers, Strauven en Eyckmans mee op het podium.
Juan Cota was vanochtend de snelste in de tweede kwalificatie van het weekend, die de startopstelling voor race drie bepaalde. Eyckmans en Lammers reden de tweede en derde tijd en maakten zo het MP Motorsport feestje compleet. Bij het doven van de lichten kwam Eyckmans beter weg dan zijn teamgenoot en nog voor de eerste snelle rechtse knik ging onze landgenoot aan de leiding. Ook Lammers vatte de koe bij de horens en dook een bocht later buitenom voorbij Cota. Eyckmans en Lammers hadden al snel een beetje ademruimte terwijl Thomas Strauven daarachter meteen een belangrijke positie won ten opzichte van zijn teamgenoot Przyrowski. Een crash tussen Monteiro en Tye in de tweede ronde, bracht de safetycar de baan op en deed het veld weer in elkaar schuiven.
[img id=104806ricght]Eyckmans leidde het veld richting de herstart maar kon niet verhinderen dat Lammers al snel de maat nam van zijn teamgenoot. Eyckmans kon het tempo van Lammers niet aan en moest de Nederlander laten gaan. Met nog een kleine drie minuten te gaan dook ook Strauven op in de spiegels van Eyckmans en niet veel later pakte de Campos piloot de tweede plaats over van Eyckmans. Het verschil naar Lammers bedroeg dan meer dan een seconde maar Strauven was sneller onderweg dan de Nederlander en dichtte in sneltempo het gat naar de leider. Strauven probeerde het in de laatste ronde twee keer, maar moest tevreden zijn met plaats twee, na Lammers die voor de derde keer mocht zegevieren. Daarachter kon Eyckmans verdiend, als derde mee naar het podium.

Foto's: MP Motorsport & Ean Eyckmans
 



Dit artikel werd gepubliceerd door Philippe De Roeck in Circuit Internationaal op zondag 4 mei 2025.
  • St. Paul

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons