van der Horst

New Race Festival: Mazda MX-5 Cup bood mooi spektakel

Marcel Dekker - Dekker Racing
Marcel Dekker - Dekker Racing
Tijdens het New Race Festival verleden weekend werden er ook drie races voor de Mazda MX-5 Cup verreden. De kleine bolides trakteerden ons op veel spektakel en spannende races, spijtig is de cup een zuiver Nederlands onderonsje geworden. De grote winnaar van het weekend was Marcel Dekker, die twee van de drie races won en ook nog eens derde werd.
Jordy van der Eijk (Ferry Monster Autosport) op pole
Jordy van der Eijk (Ferry Monster Autosport) op pole
In de eerste twee races reden de Mazda’s samen met de Ford Fiesta’s uit de Ford Fiesta Sprint Cup. Met meer dan 20 wagens kwamen ze aan de start met op polepositie Jordy van der Eijk (Ferry Monster Autosport). Maar het was Marcel Dekker (Dekker Racing) die al snel de leiding overnam in race 1 en die niet meer afstond. Van der Eijk kwam als tweede over de finishlijn, Leon van Verseveld (Dekker Racing) vervolledigde het podium en was beste junior.

Spektakel bij de Mazda MX-5 Cup
Spektakel bij de Mazda MX-5 Cup
Dekker was opnieuw dominant in de tweede race op zondagmorgen. Hij haalde het voor junior Mees Houben (MV Motorsport) en Leon van Verseveld was opnieuw derde. In de derde race ging de zege na een intense strijd naar Jordy van der Eijk, die het net haalde van Delano de Ketele (DDK Motorsports), beste junior. Dekker moest zich ditmaal tevreden stellen met de derde plaats.

Foto's: Niels Vaeck
 



Dit artikel werd gepubliceerd door Niels Vaeck in Circuit Internationaal op donderdag 22 mei 2025 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting New Race Festival.
  • St. Paul

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons