van der Horst

New Race Festival: MSTC beleeft droomdebuut in Zolder

MSTC - Mazda MX-5
MSTC - Mazda MX-5
De MSTC Mazda MX-5 van Alain De Jong en Tom Vanderheyden loste de verwachtingen in en won op overtuigende wijze de eerste manche van de Belcar Club Challenge op Circuit Zolder. Hiermee doorbraak de compacte Japanse bolide de hegemonie van de BMW’s in deze klasse.
MSTC - Mazda MX-5
MSTC - Mazda MX-5
Het MSTC team begon aan het nieuwe seizoen met een mooi project: de iconische Mazda MX-5 terug aan de start brengen in het nationale circuitkampioenschap. “De nieuwe Club Challenge is voor de Mazda MX-5 de uitgelezen klasse om aan te tonen dat je voor een beperkt budget toch opwindend raceplezier kan beleven. Bovendien voldoen we aan de wens van de organisatoren om nieuw bloed en verscheidenheid op de startgrid te brengen. We kwamen met de nodige ambities aan de start, maar uiteraard zijn we zeer blij met deze eerste zege. Dat smaakt naar meer!”, blikt teammanager Jan Wouters terug op de eerste race.
 
 
MSTC - Mazda MX-5
MSTC - Mazda MX-5
Het weekend verliep voorspoedig voor de MSTC Mazda MX-5. De kwalificaties werden vlekkeloos afgewerkt en ook in de race van 125 minuten draaide de roadster als een Zwitsers (of Japans?) uurwerk, zodat Alain De Jong en Tom Vanderheyden een vlot tempo konden aanhouden en uiteindelijk met één ronde voorsprong op hun naaste concurrent in de klasse werden afgevlagd.
 
 
Podium Club Challenge
Podium Club Challenge
“Het liep inderdaad lekker. In de start wist ik uit het gewoel te blijven en dan was het vooral uitkijken in het verkeer tussen de snellere GT’s om een aanvaring te vermijden en toch het tempo erin te houden. Tom maakte de klus vervolgens mooi af, al kreeg hij op het einde af te rekenen met de banden die hun beste tijd hadden gekend. Proficiat aan het hele team voor het mooie werk dat ze hier in Zolder hebben geleverd”, verklaarde Alain De Jong op het podium na de race.
 
 
Intussen kijkt MSTC al uit naar de volgende manche van het Belcar Endurance Championship die al binnen twee weken op het circuit van Spa-Francorchamps (31 mei en 1 juni) wordt verreden.

Persbericht MSTC



Dit artikel werd gepubliceerd door de redactie in Belcar Endurance op maandag 19 mei 2025 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting New Race Festival.
  • LTF

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons