van der Horst

Paul Ricard: Heel wat frustratie bij het Belgian Audi Club Team WRT

Belgian Audi Club Team WRT - Audi R8 LMS ultra
Belgian Audi Club Team WRT - Audi R8 LMS ultra
In het kamp van het Belgian Audi Club Team WRT stonden de gezichten op onweer na afloop van de derde manche van de Blancpain Endurance Series, op de omloop van Paul Ricard. De Audi’s R8 LMS ultra konden op geen enkel ogenblik een vuist maken tegen de wagens die bevoordeeld worden door de huidige Balance of Performance.

De als 7de gefinishte #3 van Stippler-Nash-Mies pakte de punten van de 6de plaats in Pro Cup, terwijl de #1 van Basseng-Ramos-Vanthoor niet verder geraakte dan een 13de plaats algemeen, 8ste in Pro Cup en dit na een kwalificatiesessie waarbij op een slecht ogenblik de rode vlag werd bovengehaald.  In de Gentlemen Trophy eindigden Kelders-Blanchemain-Hirschi zesde, maar ze konden zich troosten met de officieuze titel van best geklasseerde Audi.  Het Franse trio Teneketzian-Pourquie-Chaix werd niet geklasseerd na heel wat tijd te hebben verloren als gevolg van een stukke versnellingsbak. Binnen het Belgian Audi Club Team WRT heerst in ieder geval heel wat ongerustheid met het oog op de volgende afspraak, de belangrijke Total 24 Hours of Spa, waarvan woensdag de testdag plaatsvindt.

Vincent Vosse liep er kort na afloop van de derde manche van de Blancpain Endurance Series, op de omloop van Paul Ricard, hoogst ontevreden bij.  « Wij zijn erg gefrustreerd », erkende de Team Manager van het Belgian Audi Club Team WRT.  « En dat is meer dan logisch, niet ?  Ons team deed een prima job, onze piloten maakten geen enkele fout en toch kon iedereen met eigen ogen zien dat er op geen enkel moment een zege van een Audi inzat.  Edward Sandström, op de R8 van Saintéloc, leek in de eerste ronden wel stil te staan op het rechte stuk, hoewel hij het prima had gedaan tijdens de kwalificaties.  We strijden met ongelijke wapens ! »

Belgian Audi Club Team WRT - Audi R8 LMS ultra
Belgian Audi Club Team WRT - Audi R8 LMS ultra
Sportief directeur van het team, Pierre Dieudonné, analyseerde ook op zijn beurt de feiten.  Zijn reflectie is overduidelijk… « Sinds de lancering van de Blancpain Endurance Series in 2011, heeft Audi slechts een pole positie gerealiseerd en werden er maar drie overwinningen behaald, twee maal de 24 Uren van Spa en een zege in Paul Ricard twee jaar geleden, het gevolg van een toen goed uitgekiende strategie.  Voor het overige valt er niet veel te zeggen… We beschikken over piloten van topniveau, ons team was het snelste bij de pitstops, maar toch blijkt dit niet voldoende te zijn!  We beleefden een erg frustrerende wedstrijd.  Eerlijk, we hebben echt de indruk dat niet alle wagens in dezelfde categorie uitkomen.  De Bentley en de McLaren toornen boven de rest uit, de BMW’s en Ferrari’s zijn erg snel maar beschikken niet over piloten die kunnen meestrijden voor de zege en wij voeren een gevecht in de achtergrond.  We bevinden ons in een identieke situatie in vergelijking met een jaar geleden, voor de 24 Uren van Spa.  Daar was het voor iedereen duidelijk dat de Balance of Performance onze R8 LMS ultra’s benadeelde en dit jaar is het krak hetzelfde.  Wij zijn dus erg ongerust wat de 24 Uren gaan brengen… »

Na een 12de chrono te hebben gerealiseerd tijdens de kwalificaties, wist het trio Frank Stippler-James Nash-Christopher Mies op te klimmen naar een zevende plek algemeen, 6de in Pro Cup.  « Tijdens de kwalificaties opteerden we voor een ietwat andere strategie », blikt Christopher, de kampioen van 2012, terug.  « Uiteraard hadden we vanop een betere plaats willen starten, maar de verschillen zijn zo klein dat enkele tienden van een seconde een wereld van verschil zijn.  Over de race zelf kunnen we kort zijn… We waren gewoon niet snel genoeg.  En als we achter een mindere concurrent zaten, was het vrijwel onmogelijk om hem in te halen omwille van een gebrek aan topsnelheid… Ik hou er niet van excuses te zoeken, maar de huidige Balance of Performance is simpelweg niet eerlijk en dat is heel erg frustrerend ! »

Belgian Audi Club Team WRT - Audi R8 LMS ultra
Belgian Audi Club Team WRT - Audi R8 LMS ultra
Ook in de Audi R8 LMS ultra #1 kenden Marc Basseng, César Ramos en Laurens Vanthoor een zwart weekend.  « Tijdens de kwalificaties, toen ik in mijn snelste ronde zat en bovendien op vers rubber onderweg was, kregen we een rode vlag », aldus de Belg.  « Bijgevolg geraakten we niet verder dan een 21ste plaats.  Met onze beperkte topsnelheid wisten we dat inhalen niet vanzelfsprekend zou zijn en dat opklimmen in het klassement dus erg moeilijk zou worden… »

Bij de wagens die uitkwamen in de Gentemen Trophy, mocht de #2 van Henry Teneketzian, Stéphane Pourquie en Grégoire Chaix al snel alle hoop op een goed resultaat vergeten, na een kapotte versnellingsbak.  Hoewel de wagen werd hersteld en op het einde van de race de piste nog vervoegde, bleek de afgelegde afstand niet voldoende om te worden geklasseerd.  Op de #4 kenden Christian Kelders, Jean-Luc Blanchemain en Pierre Hirschi een moeilijke race en werden uiteindelijk 6de in de Gentlemen Trophy.  « Mijn stint, tijdens het donker, was niet echt simpel », gaf Pierre Hirschi toe.  « Het is moeilijk om op deze omloop in het donker je herkenningspunten te vinden… Maar uiteindelijk zijn we toch de eerst geklasseerde Audi in de Gentlemen Trophy!»

Na dit erg moeilijke weekend, gaat het hele Belgian Audi Club Team WRT opnieuw snel aan het werk om de volgende opdrachten voor te bereiden: de testdag van de Total 24 Hours of Spa aanstaande woensdag en vervolgens de volgende meeting van de Blancpain Sprint Series die volgend weekend worden afgewerkt in Zandvoort.  « We zijn niet van plan om de schouders te laten hangen », eindigt Vincent Vosse.  « Dit is niet de stijl van het huis ! »
 
 
Voorlopig klassement Blancpain Endurance Series Drivers PRO Cup na 3 van 5 races:

1. Kane-Meyrick-Smith (Bentley Continental) 56 punten
2. Parente-Demoustier (McLaren MP4-12C)   49
3. Sandström-Ortelli-Guilvert (Audi R8 LMS ultra) 40
4. Estre-Korjus-Soucek (McLaren MP4-12C) 33
5. Basseng-Ramos-Vanthoor (Audi R8 LMS ultra) 31
10. Mies-Nash-Stippler (Audi R8 LMS ultra) 12
 
 
Voorlopig klassement Blancpain Sprint Series Drivers Gentlemen Trophy na 3 van 5 races:

1. Mattschull-Schmickler (Ferrari 458)   75 punten
2. Barreiros-Mann (Ferrari 458)  51
3. Ehret (Ferrari 458) 50
4. Bachelier-Mallegol-Blank (Ferrari 458) 26
5. Loggie-Jones-Westwood (Audi R8 LMS ultra) 23
8. Kelders-Blanchemain (Audi R8 LMS ultra) 18
... Weerts (Audi R8 LMS ultra) 10
... Hirschi (Audi R8 LMS ultra) 8
 
Voorlopig klassement Blancpain Endurance Series Teams PRO Cup na 3 van 5 races:

1. ART Grand Prix      61 punten
2. M-Sport Bentley 60
3. Saintéloc Racing 42
4.  Belgian Audi Club Team WRT  40
5. HTP Motorsport 37

Belgian Audi Club press
Schrijf u in voor de Autosport.be nieuwsbrief!

Dit artikel werd gepubliceerd door de redactie in Blancpain GT Endurance op zondag 29 juni 2014 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Paul Ricard.
  • Shopa

Copyright 2000-2021 Autosport.be - Contacteer ons