van der Horst

Roar before the Rolex 24: BMW tijdens de dag, Porsche op de avond

BMW M Team RLL - BMW M V8 Hybrid
BMW M Team RLL - BMW M V8 Hybrid
BMW heeft de sessies bij daglicht van de Roar before the Rolex 24 in Daytona gedomineerd. Marco Wittmann zette in de eerste sessie de snelste tijd neer, terwijl Sheldon Van der Linde dat kunstje met de BMW M V8 Hybrid #25 herhaalde in de tweede sessie. 's Avonds eiste Porsche Penske Motorsport echter de spotlights op. Laurens Vanthoor reed de snelste tijd, net voor beide BMW’s. Ondertussen wist ook de Iron Dames Porsche sterke tijden neer te zetten en zich daarmee goed in de GT strijd te mengen.
Porsche Penske Motorsport - Porsche 963
Porsche Penske Motorsport - Porsche 963
Vrijdag liet BMW zien in vorm te zijn en die lijn werd zaterdag doorgetrokken. Vooral Marco Wittmann en Sheldon Van der Linde brachten de #25 consistent naar de top van de tabellen in de GTP-klasse. Ook de #24 BMW begon vanaf de middag goed mee te draaien. Porsche toonde herstel nadat drie wagens vrijdag hadden gekampt met problemen aan het hybridesysteem. Porsche Penske Motorsport viel op met sterke tijden, waarbij Laurens Vanthoor zelfs de snelste tijd noteerde tijdens de avondtraining. Acura bleef in het spoor, terwijl Lamborghini stap voor stap vooruitgang boekte. Cadillac hield zich op de achtergrond en hoewel één wagen in de ochtend en middag opviel, zakte het team 's avonds naar achteren. De klantenteams van Porsche bevonden zich eveneens vaker in de achterhoede.

AO Racing - Porsche 911 GT3-R (992)
AO Racing - Porsche 911 GT3-R (992)
In GTD Pro was er een vergelijkbaar patroon zichtbaar als in GTP. Overdag domineerde de Pfaff Motorsports Lamborghini, maar ’s avonds eiste Porsche de aandacht op met een 1-2. Thomas Preining zette voor Proton Competition de beste tijd neer, net voor Alessio Picariello in de AO Racing 'Rexy'. Frédéric Vervisch en de Multimatic Motorsports Ford toonden ook vooruitgang en klokten een zesde en twee keer een vierde tijd. Maxime Martin en de Mercedes-AMG hadden moeite om snelheid te vinden, met tijden die niet verder kwamen dan een negende, veertiende en tiende plek. Andere merken lieten wisselvallige prestaties zien: snel op bepaalde momenten, dan weer terughoudend.

Iron Dames - Porsche 911 GT3-R (992)
Iron Dames - Porsche 911 GT3-R (992)
De Iron Dames maakten opnieuw indruk met hun Porsche. Na een rustige ochtend reden ze in de namiddag de snelste tijd. In de avondtraining zette Michelle Gatting de roos-witte Porsche op de tweede plaats, net achter Wright Motorsports. Porsche bleek het meest constante merk in GTD, met telkens minstens één wagen in de top vijf. Lamborghini bleef eveneens sterk, terwijl Mercedes iets beter presteerde dan in de GTD Pro-klasse, maar nog niet op het niveau van vrijdag. Ook hier presteerden de overige merken wisselvallig.

In LMP2 was het stuivertje wisselen tussen twee teams. Riley, met spotter Andy Jaenen, begon de ochtend sterk met de snelste tijd. Daarna nam Inter Europol Competition het heft in handen, met Tom Dillmann en António Félix da Costa die de rest van de dag het snelst onderweg waren. Opmerkelijk was hoe dicht de twaalf wagens bij elkaar zaten: elke sessie eindigde met alle deelnemers binnen anderhalve seconde van elkaar.

Vandaag staan de laatste twee testsessies op het programma, waarvan de laatste exclusief aan de amateurrijders is voorbehouden.

Foto: IMSA - Porsche AG



Dit artikel werd gepubliceerd door Thomas Smets in IMSA WeatherTech SportsCar Championship op zondag 19 januari 2025 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Roar Before the Rolex 24.
  • De Swert Opticiens

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons