van der Horst

Rocco Coronel naar Formule 4 met MP Motorsport & Van Amersfoort Racing

Rocco Coronel
Rocco Coronel
De Nederlandse youngster Rocoo Coronel komt dit seizoen uit in de Spaanse Formule 4. De zoon van Tom Coronel kondigde gisteren aan dat hij aan zijn eerste volledige eenzitterseizoen begint in de Spaanse Formule 4 en dat met MP Motorsport. Een beetje verrassend was dan ook het bericht van vanmiddag, waarin Coronel aankondigt dat hij het Winterkampioenschap met Van Amersfoort Racing zal afwerken.
  • FIA WEC Beyond The Track
Rocco Coronel debuteerde in 2025 in de autosport. Na een sterke, maar korte, internationale kartingcarrière waarbij hij in 2024 derde werd op het wereldkampioenschap bij de Junioren, kwam Coronel vorig seizoen in de Ginetta Junior terecht. Daarin veroverde hij meteen de titel en kwam hij onder contract van het Red Bull Junior team. 

Tijdens de slotmanche van de Spaanse Formule 4, vorig jaar in Barcelona, maakte hij dan voor MP Motorsport zijn debuut in de eenzitters. Niet zonder succes, want hij schopte het meteen tot het podium.
Logish was dan ook het bericht dat Coronel en MP Motorsport de handen in elkaar slaan voor een volwaardig seizoen in de Spaanse Formule 4. Hij krijgt daar binnen MP Motorsport concurrentie van onder meer zijn landgenoot Kasper Schormans.

Over een deelname aan het winterkampioenschap werd met geen woord gerept, tot vandaag. Het was die andere Nederlandse grootheid; Van Amersfoort Racing dat uitpakte met een zitje voor de zestien jarige Nederlander, enkel voor de Formula Winter Series dus. 

De Formula Winter Series beginnen er dit weekend al aan, in Estoril.

Foto: Spanish F4



Dit artikel werd gepubliceerd door Philippe De Roeck in Formule 4 op donderdag 22 januari 2026.
  • Crisartech

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons