van der Horst

Rolex 24: Tower Motorsports verliest overwinning in LMP2

Tower Motorsports - Oreca 07 Gibson
Tower Motorsports - Oreca 07 Gibson
De LMP2-klasse tijdens de afgelopen Rolex 24 at Daytona kende bij wijze van spreken een afvalrace die niemand leek te willen winnen, en zelfs na de race bleef de chaos voortduren. Na de technische keuring werd de aanvankelijke winnaar, Tower Motorsports, bestraft vanwege een technische overtreding en teruggezet naar de twaalfde plaats. Het team ging in beroep, maar dat werd door de organisatie afgewezen. Hierdoor werd de United Autosports USA #22, met Dan Goldburg, Paul di Resta, Rasmus Lindh en James Allen, uiteindelijk uitgeroepen tot de officiële winnaar.
De LMP2-klasse leek er een te zijn waarin niemand echt wilde winnen, tot Tower Motorsports in het laatste halfuur van de wedstrijd de leiding greep en met een voorsprong van meer dan veertig seconden als winnaar werd afgevlagd. Althans, zo leek het op zondag. Enkele dagen later maakte IMSA echter bekend dat het team naar achteren gezet werd vanwege een technische overtreding. De 'skid block' – de houten plaat onder de wagen – was namelijk over de toegestane vijf millimeter afgesleten.

Tower Motorsports ging direct in beroep, maar dat werd door IMSA afgewezen. Het team reageerde uiterst teleurgesteld op die beslissing. Volgens teambaas Ricky Capone was de slijtage te wijten aan een probleem waar zij geen controle over hadden, en Sébastien Bourdais liet via sociale media weten dat een beschadigde achterdemper tijdens de race de oorzaak was van de overmatige slijtage. Het team onderzoekt nu of er nog juridische stappen mogelijk zijn om de beslissing aan te vechten.

Het is niet de eerste keer dat een team om die reden een overwinning verliest. In 2023 verloor Porsche nog een zege omdat hun skid block 0,1 mm te ver was afgesleten, toen door overmatig gebruik van de kerbstones. Bovendien is het al het derde jaar op rij dat een klassewinnaar na de race in Daytona een straf opgelegd krijgt - Meyer Shank Racing in 2023 en Ferrari/BMW in 2024.

Door de diskwalificatie wordt de United Autosports USA #22 uitgeroepen tot winnaar in de LMP2-klasse, terwijl Riley en PR1/Mathiasen Motorsports respectievelijk als tweede en derde worden geklasseerd.

Foto: IMSA



Dit artikel werd gepubliceerd door Thomas Smets in IMSA WeatherTech SportsCar Championship op donderdag 30 januari 2025 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Rolex 24 at Daytona.
  • St. Paul

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons