van der Horst

Sezoens: Dirk Deveux wil zich meten met revelatie Thomas Carlier

Thomas Carlier (Ford Escort)
Thomas Carlier (Ford Escort)
Na twee overtuigende overwinningen in de Rallye des Ardennes en de Rally van Wallonië, start de 25-jarige Thomas Carlier als favoriet in Historic in de Sezoensrally. Nochtans zal de rijder uit Bastogne voor de eerste keer kennismaken met de fameuze maaskiezel. Maar, gravel, het is de favoriete ondergrond van Carlier, die voorheen actief was in motorcross.
  • Dreamdrive
In Noord-Limburg krijgt hij echter serieus weerwerk, want meervoudig Historic-kampioen Dirk Deveux komt aan de start met een Ford Escort Mk2. Dat belooft een stevig duel te worden. Bovendien heeft ook Christophe De Leeuw in eigen streek altijd de ambitie te winnen met zijn Opel Ascona A. Deze keer zullen de nota's van de Limburger gelezen worden door Saskia Bleijenberg, de co en partner van Nederlands Historic-kampioen Antoine Biesheuvel.

Carlier krijgt nog meer concurrentie, want Koen Verhaeghe, de titelhouder, wil zich tonen met een nieuwe motor in zijn Ford Escort Mk1. Benoit Scheen en Michael America brengen hun snelle Escorts Mk2 in stelling. Claude Debue komt naar Bocholt met zijn Opel Ascona A. 

De Nederlanders Gerard Stacey, in de Rothmans-kleuren, en Fred Vojacek, elk met een Ford Escort, zullen het spektakel mee verzorgen. Kortom, een fraaie affiche in Historic op de Limburgse maaskiezel. 
Toyota versus Subaru bij de Youngtimers 
Vier teams hebben zich met een Youngtimer ingeschreven voor de 48ste Sezoensrally die op zaterdag 17 mei verreden wordt. Verrassend genoeg niet Dirk Deveux, die voor de gelegenheid zijn Ford Sierra Cosworth ruilt voor een Ford Escort Mk2.

Jo Muylle, die elk jaar van de partij is in de Sezoensrally, kiest deze keer voor een Subaru Impreza om zich te amuseren op de maaskiezel. Bij de 4x4's neemt hij het op tegen de Toyota Celica GT-Four van Dirk Ceyssens. Die toonde deze wagen, een ST205, vorig jaar op de maaskiezel al in het kader van de demo van Slowly Sideways.

Luc Martens uit Hoogstraten debuteert in het BRC met zijn BMW 325i, een wagen gebouwd door G&A Racing. Martens ruilt het regelmatigheidswerk in voor een echte snelheidsrally. De vierde Youngtimer is de Citroën Saxo VTS van oudgediende en streekrijder Eddy Buntinx.

Kroon-Oil Belgian Rally Championship



Dit artikel werd gepubliceerd door de redactie in Belgian Historic Rally Championship op dinsdag 13 mei 2025 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Sezoensrally.
  • Skylimit Events

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons