van der Horst

SRB ACC League - Bathurst: Christophe Samyn strijdend richting winst

Start 2025 SRB ACC League Bathurst
Start 2025 SRB ACC League Bathurst
Wie ooit de Bathurst 12 Hour of de Bathurst 1000 heeft gevolgd, weet dat het Mount Panorama Circuit allesbehalve een eenvoudig parcours is om zonder problemen te overleven, maar tijdens de SRB ACC League wist Christophe Samyn (BMW) ondanks alles toch een sterke zege te boeken. Samyn werd voortdurend onder druk gezet door zijn titelconcurrenten, maar hield knap stand en reed foutloos naar de overwinning. In de andere klassen werd er een pak dominanter gewonnen: in Pro-Am zette Niko Waltniel (McLaren) de wedstrijd volledig naar zijn hand , terwijl Ran Vansteelant (Porsche) hetzelfde deed in de Am-klasse.
  • LTF
Christophe Samyn - BMW M4 GT3
Christophe Samyn - BMW M4 GT3
De strijd bij de Pro’s begon, zoals verwacht, tussen het trio dat het seizoen tot nu toe heeft gekleurd: Christophe Samyn, Jordi Peeters (Porsche) en Nick Timmermans (McLaren). Samyn nam al vroeg de leiding en het leek erop dat hij zou wegrijden, maar dat idee kon snel de prullenbak in. Tijdens de eerste stint werd hij eerst opgejaagd door Timmermans, die bewust lichter gestart was, een strategie die uiteindelijk slecht uitpakte. Toch kon Samyn ook daarna niet echt uitlopen, want Jordi Peeters nam de achtervolging over en hing lange tijd vlak achter de BMW. Net na Skyline maakte Peeters echter een fout, waardoor Samyn zijn tweede zege van het seizoen veiligstelde.

Voor Timmermans ging het van kwaad naar erger: in zijn jacht op de top twee crashte hij in de verraderlijke bochten van Bathurst en moest hij de pits opzoeken. Victor Straetemans (Ferrari) profiteerde dankbaar: hij had tijdens zijn eerste stint nog vastgezeten achter een sterke Alex Amez (Bentley), maar slaagde erin om er via een overcut alsnog voorbij te geraken. Amez eindigde als vierde, terwijl Timmermans in de ultieme slotfase nog de vijfde plaats wist af te snoepen van Bo Aardema (Porsche). Door die uitslag loopt Samyn verder uit op Peeters en Timmermans in de tussenstand.

Niko Waltniel - McLaren 720S GT3 Evo
Niko Waltniel - McLaren 720S GT3 Evo
In Pro-Am werd de basis voor de overwinning al gelegd in de kwalificaties: Niko Waltniel plaatste zich ruim voor zijn concurrenten en kon daardoor ontspannen aan de race beginnen. De West-Vlaming werd op geen enkel moment bedreigd en reed onbedreigd naar zijn tweede overwinning van het seizoen. Elias de Wever (BMW) werd tweede, gevolgd door Oliver Duke (BMW). Thijs Dendauw (BMW) en Birger Meysman (BMW) maakten de top vijf compleet.

Ran Vansteelant - Porsche 911 GT3-R (992)
Ran Vansteelant - Porsche 911 GT3-R (992)
Een gelijkaardig scenario ontvouwde zich bij de Am’s, waar Ran Vansteelant opnieuw dominant was in de kwalificaties en die lijn doortrok tijdens de race. Zonder onnodige strafpunten reed hij naar een comfortabele overwinning, met een ruime voorsprong op Niclas Eichmüller (Audi), die als tweede over de streep kwam. Dieter Snykers (BMW) mocht plaatsnemen op het derde trapje van het podium. Vansteelants belangrijkste titelconcurrent, Jelle Soens (McLaren), beleefde een race om snel te vergeten: ondanks een grondige voorbereiding liep het mis met een tik tegen de muur en een daaropvolgende stop and go van dertig seconden. Hij moest zich uiteindelijk tevreden stellen met een vierde plaats, net voor Patrick Wenting (Porsche).

Over twee weken maken de rijders de verplaatsing naar het virtuele Spa-Francorchamps. Een cruciale race, zeker met het oog op de grote finale over een maand, waarin de titels zullen worden verdeeld.

Foto's: Birger Meysman



Dit artikel werd gepubliceerd door Thomas Smets in Simracing op zondag 27 april 2025.
  • St. Paul Raceteam

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons