SRB Multiclass Endurance - Red Bull Ring: Rune Van Den Broeck en Gunnar Rickes domineren in hun klasse


Hierdoor promoveerde ook Michael Klein (BMW) naar de tweede plaats en moest Van Roon zich tevredenstellen met de derde plek. Dave Zizka, de leider in het kampioenschap, eindigde na een sterke inhaalrace als vierde. De Tsjech maakte maar liefst elf plaatsen goed. De top vijf werd vervolledigd door Martin Pater (Mercedes). Met die uitslag lijkt Zizka zo goed als zeker kampioen te worden in de SuperTourers/GT3-klasse, terwijl Van Den Broeck de beste zaak doet voor het GT3-kampioenschap.

Met de terugkeer van Rickes blijft het nog min of meer spannend voor de titelstrijd, want het verschil tussen hem en Dechow bedraagt nu nog maar vijftien punten. De laatste manche zal dus beslissen wie met de titel naar huis gaat. Timo Konietzny is ondertussen uitgeschakeld voor de titel, aangezien hij moest opgeven.
Op vrijdag werd ook nog het sprintkampioenschap afgewerkt. Daar was Rickes (Alfa Romeo) dominant in de eerste race, waarin hij het haalde van Anton Tammenga (Opel) en Dechow (Opel). De tweede race leverde een verrassende winnaar op: Darnell (Alfa Romeo) boekte zijn eerste zege van het seizoen, voor Patrick de Louw (Opel) en Dechow. In het sprintkampioenschap heeft Konietzny voorlopig de leiding, maar met het schrapresultaat in rekening gebracht, staat Tammenga er het beste voor. Er kan weliswaar nog veel veranderen, want er staan nog zes races op het programma.
Terwijl de sprintreeks nog drie weekends doorgaat, valt over twee weken het doek over de SRB Multiclass Endurance in RaceRoom, en kennen we op 3 mei de uiteindelijke kampioenen. De laatste manche vindt dan plaats op het virtuele circuit van de Lausitzring.
Foto's: Birger Meysman
Tweet