van der Horst

Terlaemen Cups: Burton Technifutur en The Golden Horse verdelen de eer

Start Telaemen Cups
Start Telaemen Cups
Een stralende zon van ’s morgens tot ’s avonds, dat waren de ideale omstandigheden voor een weekend autosport: de 2CV Racing Cup kende op zondag in het hart van Limburg tijdens de Terlaemen Cups een prachtige seizoenstart, de eerste afspraak van een veelbelovende jaargang 2025…
Golden Horse II - 2CV Racing Cup
Golden Horse II - 2CV Racing Cup
Vanaf de polepositie trok de #16 The Golden Horse II zich rond 11.15u als leider op gang, met naast zich de #77 van Burton Technifutur Academy, die al snel het gele wapen van de regerende kampioenen wist te passeren. Wat volgde was een spannend duel met meerdere wissels aan de kop van het klassement… tot een contact tussen beide bolides zo’n 45 minuten na de start hen richting pitlane stuurde voor een standaardcontrole. Beide kemphanen verloren één ronde, zo snel gaat dat op Circuit Zolder. Voor de #16 was het kwaad nog niet helemaal geleden: net voor het bereiken van het tweede wedstrijduur moest een ophangingsarm vervangen worden, waardoor Jean-Pierre Blaise en Sébastien Piette ver in het klassement wegzakten.
 
Team Seventeen EBMI - 2CV Racing Cup
Team Seventeen EBMI - 2CV Racing Cup
Daarop nam de #17 Team Seventeen EBMI van Alec Graham het commando over, maar die positie ging even later dan weer naar de #18 Trapanelle by 2CV Passion van Guillaume Berteaux. Na een Full Course Yellow kwam de #33 P4M – de winnaars van vorig jaar – van Médhi-Rik Bouchereau, Laurent Bressan, Yves De Kelper en Lino Pecoraro aan de leiding van de race postvatten. De toon voor een leuke wedstrijd was gezet!
 
Galvamétaux - 2CV Racing Cup
Galvamétaux - 2CV Racing Cup
Minder geluk was er voor de #8 Galvamétaux van Pierre Grégoire en Sacha Van Genechten, die na iets meer dan een uur koers de aandrijfas van de wagen brak en wegzakte in het klassement – het begin van een lijdensweg voor de mooie blauwe bolide. De #77 Burton Technifutur Academy met Thierry Marville, Jean-Michel Pirlot, David Dahm en Christian Gengoux moest intussen vanwege een ontstekingsprobleem ook even de box opzoeken.
 
JMCE 10 - 2CV Racing Cup
JMCE 10 - 2CV Racing Cup
De dans van de favorieten bleef doorgaan. Rond 14u00 waren het de #10 JMCE 10 van Etienne Licops en Patrice Lacroix, de #14 The Golden Horse I van Clément Nopère en Nathan Diffels, en de #4 Flash Racing by MDY van Maxime en Philippe Marquet, met Dominique Speleers, die vooraan binnen een halve minuut van elkaar reden. Tot de #10 de pitstraat opzocht met een… lege brandstoftank! Gevolg: eveneens één ronde achterstand. De #33 P4M viel rond 15u20 dan weer uit na een contact waarbij een remklauw beschadigd raakte.
 
Tot twee uur voor het einde bleef de Burton #77 jojo in de rangschikking spelen, maar daarna klom het team opnieuw richting de voorste gelederen. Achter hen vochten de beste ‘Hybrides’ mee voor de ereplaatsen: de #14 The Golden Horse I, de #26 La Deuche à Plumes, de #18 Trapanelle by 2CV Passion, de #17 Team Seventeen EBMI en de #4 Flash Racing by MDY.
 
Burton Technifutur Academy - 2CV Racing Cup
Burton Technifutur Academy - 2CV Racing Cup
In het slotuur zou het vooral de manier van omgaan met neutralisaties zijn die het verschil maakte. Daarin kreeg The Golden Horse van niemand lessen! Hoewel ze op het einde van de 400 minuten slechts tien seconden toegaven op de #77 Burton – geen ‘Hybride’, laten we dat niet vergeten – was het toch de #14 van Clément Nopère en Nathan Diffels die officieel de overwinning pakte. Ze hielden de #18 Trapanelle by 2CV Passion met Guillaume Berteaux, Marc Berteaux, Thierry Ehrhardt en Marvin Herman achter zich met 1’23’’ en de #26 La Deuche à Plumes van Philippe Bolland en Nicolas Busschaert volgde op één ronde.
 
Flash Racing by MDY - 2CV Racing Cup
Flash Racing by MDY - 2CV Racing Cup
Op minder dan 40 seconden daarachter viel de #17 Team Seventeen EBMI van Alec Graham en David O’Keeffe net naast het podium. Zij hielden wel de #4 Flash Racing by MDY met Maxime en Philippe Marquet en Dominique Speleers achter zich, gevolgd door de #10 JMCE 10 van Etienne Licops en Patrice Lacroix en de #16 The Golden Horse II van Blaise en Piette.
 
De #77 Burton Technifutur Academy met Marville-Pirlot-Dahm-Gengoux was uiteraard ook de winnaar in de ‘Xpérimentale’-klasse, na een bijzonder sterke prestatie waarin ze zelfs alle ‘Hybrides’ over 180 ronden wisten te kloppen.
 
Eendgineering Automotive - 2CV Racing Cup
Eendgineering Automotive - 2CV Racing Cup
De #47 The Amélioré Beast van Mertens-Haes-Van Wijmeersch won solo in de categorie ‘Prototype’, terwijl bij de ‘Classiques’ de #49 Eendgineering Automotive van Chira-Milzarajs de bovenhand haalde op de #98 Rétro Racing Team van Van de Velde-Van den Brande-Arys.
 
Eind mei, tijdens het laatste weekend van de maand, trekken de 2CV’s opnieuw het circuit op, ditmaal op het Circuit de Nevers Magny-Cours, ooit het decor van de Franse Grand Prix. Daar staan tweemaal zes uur racen op het programma.

Persbericht 2CV Racing Cup



Dit artikel werd gepubliceerd door de redactie in Circuit Nationaal op maandag 7 april 2025 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Terlaemen Cups.
  • Dreamdrive

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons