van der Horst

Valentino Rossi opnieuw in 24 Uur van Spa

Valentino Rossi
Valentino Rossi
Ondanks zijn nieuwe deelname aan het volledige wereldkampioenschap uithouding (FIA WEC), heeft Valentino Rossi de 24 Uur van Spa met stip in zijn agenda genoteerd. Dat heeft de MotoGP-legende zelf laten weten aan Sportscar365. Ook zijn thuiswedstrijd in Misano, die deel uitmaakt van het sprintkampioenschap van SRO, kon niet ontbreken.
Valentino Rossi vertoeft deze week in Australië, waar hij een van de kandidaat-winnaars is van de 12 Uur van Bathurst, openingswedstrijd van de Intercontinental GT Challenge. Omdat de negenvoudige wereldkampioen daarnaast ook zijn terugkeer bevestigd heeft naar het wereldkampioenschap uithouding, uiteraard met een BMW M4 GT3 van Team WRT, vist de GT World Challenge achter het net.

Valentino Rossi en Maxime Martin
Valentino Rossi en Maxime Martin
Toch wil 'Il Dottore' twee wedstrijden van het SRO-kampioenschap voor geen geld van de wereld missen. Dat heeft hij in Bathurst verklaard aan de gespecialiseerde website Sportscar365. Hij zal met andere woorden opnieuw te bewonderen zijn met de M4 GT3 tijdens de 24 Uur van Spa eind juni, maar ook tijdens de sprintraces in Misano drie weken later.

Valentino Rossi vormt in het WK een team met Ahmad Al Harthy en Kelvin van der Linde, een gevolg van het plotse vertrek van Maxime Martin. Zijn teamgenoten voor de SRO-races zijn nog niet gekend.

Foto's: Gert Starckx, Geert Franquet



Dit artikel werd gepubliceerd door Gregory Deguelde in GT World Challenge Europe op vrijdag 31 januari 2025.
  • Skylimit Events

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons