van der Horst

Dakar: Gemengd rapport voor de Belgen

Guillaume de Mévius - Mini X-Raid
Guillaume de Mévius - Mini X-Raid
België stuurde geen al te grote delegatie naar Saudi-Arabië voor de Dakar Rally. Toch wisten enkele Belgen zich in de kijker te rijden en te navigeren. Met Fabian Lurquin als winnaar bij de wagens, en Jérôme Martiny op het podium bij de motoren zonder assistentie was er toch reden voor een Belgisch feestje in Yanbu.
  • Prospeed Competition
Nasser Al-Attiyah - The Dacia Sandriders
Nasser Al-Attiyah - The Dacia Sandriders
De Dakar Rally begon uitstekend voor de Belgen. Guillaume de Mévius (Mini), en de Fransman Mathieu Baumel, pakten meteen de eerste zege en stonden ook kort even op kop van de rally. Maar daarna ging het van kwaad naar erger met meerdere mechanische problemen in de eerste week. In de tweede week reed hij wel nog naar verschillende ereplaatsen, maar op de voorlaatste proef gaf de Mini aan dat het einde mocht komen. De X-Raid Mini bleek iets te fragiel voor deze editie, maar er is wel een mooie basis gelegd voor komend seizoen.

Ook Fabian Lurquin was meteen vooraan te vinden, als co-rijder van Nasser Al-Attiyah (Dacia). De Qatarees leidde op indrukwekkende wijze de Belg naar zijn eerste overwinning. Het was al van 1983 geleden dan een Belg nog eens de Dakar won. Toen won Jacky Ickx.

Jérôme Martiny - Honda
Jérôme Martiny - Honda
En er mocht nog een Belg champagne spuiten, want Jérôme Martiny (Honda) reed na een behouden start, naar een podiumplek bij de motoren, weliswaar in de categorie voor rijders zonder assistentie. Tegelijkertijd reed hij in de algemene stand richting een stekje net buiten de top twintig.

Puck Klaassen - KTM
Puck Klaassen - KTM
Bij de Challengers was er ook geregeld feest want onder meer Puck Klaassen bezorgde het Belgische G Rally Team veel plezier. Charles Munster besloot zijn vuurdoop met een tweede plaats in de slotproef.

Bij de trucks reed Peter Willemsen naar een achtste plaats in de Nederlandse truck van Martin Van den Brink.

Andere Belgen waren minder fortuinlijk. En dan denken we direct aan de opgave van Dave Ingels en Grégoire Munster. Munster had een zware crash met zijn rijder Jourdan Serderidis.

Gezien de kleine delegatie deden de Belgen het dus algemeen beschouwd niet slecht, ondanks enkele teleurstellingen.

Foto's: Simon Bauchaut, ASO - DPPI, F. Gooden



Dit artikel werd gepubliceerd door Sandro Delaere in Dakar Rally Raid op zaterdag 17 januari 2026 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Dakar Rally.
  • Crisartech

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons