Gewijzigd format en NK-status voor BMW Racing Cup in 2025

Die behoefte valt mooi samen met de rijtijd die we nog beschikbaar hebben op de dagen van de BMW Racing Cup. Bij elkaar gaat dat een goedgevuld programma opleveren, met voor beide klassen een vrije training, een kwalificatie en wedstrijden. In de BMW Racing Series laten we alle modellen toe, ongeacht type en leeftijd, mits ze voldoen aan de veiligheidseisen die de KNAF stelt. We splitsen het veld uit naar drie divisies op basis van rondetijden en de bandenkeuze is vrij. Deze nieuwe klasse biedt ook een interessant format voor debutanten die hun M240i nog te snel vinden om meteen mee in de cup te stappen. In dat geval schroeven we het vermogen gewoon een eindje terug en kunnen ze in hun eigen tempo ervaring opdoen.”
Delen met jong talent
De BMW Racing Cup, die gemiddeld tussen de 25 en 35 gelijkwaardige M240i’s aan de start brengt, heeft van de KNAF een officiële NK-status gekregen. “Daarmee verlagen we de drempel voor jonge karters die willen overstappen naar de autosport”, licht Kooi toe. “Het geeft hen onder voorwaarden het recht om vrij van school te vragen voor wedstrijden en het is aantrekkelijk richting potentiële sponsoren.”
De strategie bevat tevens een aangepast format voor 2025. In plaats van twee races van vijftig minuten wordt de eerste vervangen door tweemaal een sprintwedstrijd van 25 minuten. “Gentleman drivers vormen van oudsher een belangrijke doelgroep binnen de BMW Racing Cup. Sommigen van hen vinden twee endurances behoorlijk intensief en staan ervoor open om hun auto te delen met een jong talent, dat daarmee zijn eigen punten kan pakken binnen een sprintkampioenschap met een NK-status.”
Vertrouwde aspecten blijven een racekalender met zes eendaagse evenementen en de eenheid in materiaal. De robuuste en snelle M240i’s, capabel genoeg om rondetijden tot 1:44 minuten op Circuit Zandvoort te behalen, worden al jaren gerund door MDM Motorsport, Hans Weijs Motorsport en Dayvtec. Nieuw aan het front is Witte Raaf Racing. Kortom, genoeg vooruitzichten voor een vliegende start in 2025.
Kalender BMW Racing Cup/BMW Racing Series 2025
- Dinsdag 18 maart: TT Circuit Assen
- Dinsdag 22 april: Circuit Zandvoort
- Dinsdag 13 mei: Circuit Zolder
- Dinsdag 3 juni: TT Circuit Assen
- Vrijdag 26 september: Circuit Zandvoort
- Maandag 27 oktober: Circuit Zandvoort
Meer informatie hier.
Persbericht BMW Racing Cup
Tweet






























Maxime Martin