van der Horst

Japan: Grote zorgen voor Neuville, Evans pakt de leiding (SS4)

Elfyn Evans - Toyota Yaris Rally1
Elfyn Evans - Toyota Yaris Rally1
Thierry Neuville heeft flink wat tijd verloren op de vierde proef van de Rally van Japan. De Belg blijft wel derde in de stand, ondanks mechanische problemen. Vooraan heeft Elfyn Evans de leiding overgenomen van Ott Tänak.
Alles zag er goed uit voor Thierry Neuville (Hyundai) op de vierde proef - tot dan tweede in de stand - tot hij halverwege plots ging vertragen. De Belg beschikte duidelijk niet meer over het volle vermogen van zijn i20 en verloor veel tijd op de concurrentie. Voorlopig blijft de schade beperkt, maar er is straks geen service. De rijders kunnen enkel de banden vervangen, maar kunnen geen ingrijpende reparaties (laten) doorvoeren. "Ik weet niet wat er scheelt. Geen vermogen", klonk het teleurgesteld. Neuville kende tot dan een zorgeloze rally, geholpen door problemen bij de concurrentie, waaronder een reeks lekke banden bij Toyota op de openingsproef.

Gelukkig voor de Belg komt Elfyn Evans (Toyota) een handje helpen. De Welshman sprong over de Ott Tänak (Hyundai) naar de leiding en heeft nu een voorsprong van zeven tienden op de Est. In de strijd om de merkentitel is dit uiteraard wel zuur voor Hyundai. Neuville blijft dus wel derde, maar kijkt aan tegen een achterstand van 40 seconden.

De Belg heeft achter hem wel nog wat marge, want Adrien Fourmaux (Ford) en Takamoto Katsuta (Toyota) volgen al op ruim een minuut van de koppositie. De Japanner wipte over de Fransman. Neuville heeft dus nog een halve minuut bonus op de vierde stek.

Andreas Mikkelsen (Hyundai) ligt in zesde positie. Grégoire Munster (Ford) is zevende op anderhalve minuut. Sébastien Ogier (Toyota) krijgt onze landgenoot stilaan in zicht. De Fransman hangt na zijn lekke band nog steeds op twee minuten van de kop.

In WRC2 leidt Nikolay Gryazin zorgeloos, na een lekke band voor Sami Pajari die wel op titelkoers ligt.

Na de middag werken de rijders nog eens dezelfde lus af, gevolgd door twee korte showproeven. De rally eindigt zondag.

Foto: Toyota Gazoo Racing



Dit artikel werd gepubliceerd door Sandro Delaere in FIA World Rally Championship op vrijdag 22 november 2024 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Rally Japan.
  • LTF

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons