Monte-Carlo: Meteen een zege voor AEC-DG Sport Competition en Citroën Racing in WRC2

De strijd ging op zaterdag onverwijld verder. En hoewel Gryazin voor de middag de leiding behield, schoof Lopez hem ’s namiddags voorbij… tot de Citroën C3 Rally2 bij de laatste proef van de dag opnieuw de koppositie in handen nam, met slecht 0,2 seconden voorsprong! Die laatste KP werd in het donker afgewerkt, maar dat verhinderde Yohan Rossel niet om tot op 6,7 seconden van zijn teammaat Gryazin terug te keren.
Op de slotdag miste Nikolay Gryazin wat ritme op het poederdroge parcours, maar met een schitterend slotoffensief legde Rossel met succes beslag op een tweede overwinning in WRC2 in de Monte Carlo. Teamgenoot Gryazin vervolledigde het podium. “Ongelooflijk”, stelde een duidelijk geëmotioneerde Yohan Rossel toen hij zijn bolide na afloop van de Power Stage parkeerde. “Gisteren had ik door dat indien we niet maximaal zouden aanvallen, we niet zouden winnen. We hebben dus een tandje bijgestoken! Het is fantastisch om hier te kunnen winnen. En het doet enorm deugd!”
Bij Nikolay Gryazin, die lange tijd om de zege had gestreden, viel de ontgoocheling nog mee. “We hebben alles gegeven, maar de omstandigheden op zondag waren duidelijk anders”, stelde hij. “De wagen is echter top, wat belooft voor de toekomst. Tuurlijk ben ik wat ontgoocheld met het eindresultaat, maar een plaats op het podium levert ook belangrijke punten voor het kampioenschap op.”

De Monte Carlo ligt amper achter de rug, maar AEC-DG Sport Competition trekt al onmiddellijk richting de Arctic Rally, die vanaf donderdag in Finland op het programma staat. Nikolay Gryazin en Konstantin Aleksandrov staan er in winterse omstandigheden aan de start met hun Citroën C3 Rally2, kwestie van de Rally van Zweden, tweede manche van het FIA WRC, optimaal voor te bereiden.
DG Sport Competition
Tweet