New York: Nick Cassidy pakt winst na rode vlag - Stoffel Vandoorne net naast het podium

Ondertussen ontstond er een hevige regenbui bij de haarspeldbocht. Op dat moment besloot Scott Elkins om een full course yellow in te voeren, maar deze kwam helaas te laat, want zowel Cassidy, Di Grassi als Vandoorne gleden zeer hard in de barrières voor bocht zes. Frijns kon wonder boven wonder zonder schade door de bocht geraken, terwijl Edoardo Mortara (ROKiT Venturi) als vijfde eerst in de muur schoof, maar net op tijd kon stoppen en zijn weg verderzetten. Ook Buemi en Pascal Wehrlein (Porsche) geraakten eveneens betrokken bij het ongeval. Gelukkig kwam iedereen er met de schrik van af. Elkins besloot direct om de wedstrijd stil te leggen. Vanaf dan was het afwachten, maar de wedstrijdleiding besloot om de race niet meer verder te zetten. Hierdoor blijft Cassidy winnaar, voor di Grassi en Frijns, terwijl Vandoorne als vierde geklasseerd wordt. Mortara vervolledigde de top vijf.
In de tussenstand zijn het nu vooral Mortara en Vandoorne die weg lopen van de concurrentie. De Zwitser blijft dertien punten voor op onze landgenoot, terwijl Vergne nu al 22 punten achterstaat. Mitch Evans (Jaguar), die als elfde geklasseerd werd, staat op 26 punten. Gezien DS Techeetah geen enkel punt gescoord heeft tijdens deze race - António Félix da Costa moest opgeven met een lekke band - springen ROKiT Venturi en Mercedes over hen. Nu is het af te wachten hoe groot de schade is voor de vijf piloten die betrokken waren bij de aquaplanning crash, gezien zij morgen alles moeten overdoen. De eerste training start om 13 uur.
Cassidy, Vandoorne, di Grassi, Wehrlein and Buemi all aquaplaned straight on at Turn 6 on that standing water, leaving Frijns P1 at the Red Flag.
— ABB FIA Formula E World Championship (@FIAFormulaE) July 16, 2022
🇺🇸 2022 #NYCEPrixpic.twitter.com/kN4q2XdhQZ
Freak conditions in New York City!
— ABB FIA Formula E World Championship (@FIAFormulaE) July 16, 2022
A dramatic end to Round 11 as a sudden change in the weather caused several drivers to aquaplane. Thankfully all drivers were unhurt.
🇺🇸 2022 #NYCEPrixpic.twitter.com/8Qx5ot9MOy
Foto: Formula E
Tweet