van der Horst

Fenix Rally: Pech houdt Koen Wauters van topresultaat

Pascal Feryn/Kurt Keysers - Toyota Hilux
Pascal Feryn/Kurt Keysers - Toyota Hilux
Het venijn van de 405.5 km lange etappe op dag vier van de Fenix Rally zat hem duidelijk in de staart. Na een lange en zware rit hadden zowel Koen Wauters (Toyota Hilux) als Pascal Feryn (Toyota Hilux) zicht op een goed resultaat, tot een steekas aan de Toyota van Koen Wauters het begaf. Pascal Feryn stopte bij zijn teamgenoot waarna beide copiloten Tom De Leeuw en Kurt Keysers hun kwaliteiten als rasechte mecaniciens bovenhaalden.
In de stand bij de wagens is Koen Wauters derde op 1:55:58.8 van Vincent Thijs (Toyota Hilux T1+). Pascal Feryn is na zijn straftijd van maandag achtste op 9:41:18.1. In het algemene klassement rijdt de Fransman Pierre Lafay (Can-Am) aan de leiding. Koen Wauters is weggezakt naar de 20e plaats, Pascal Feryn is 55e. Ondanks het feit dat Feryn ruim anderhalf uur verloor door bij zijn teammaat te stoppen stijgt hij ten opzichte van maandag nog vijf plaatsen.
 
Eens aangekomen in het bivak doet Koen Wauters zijn verhaal. “De etappe van vandaag was opgedeeld in drie stukken”, zegt Koen Wauters. “Drie stukken omdat de motorrijders twee keer moesten stoppen om bij te tanken waardoor wij ook verplicht werden om te stoppen. We vertrokken met een klein hartje en een lekkende radiator, maar gelukkig hebben de jongens het kunnen oplossen. Het eerste en tweede deel ging verliep heel goed. Bij de analyse van de tijden bleek dat, ondanks de goede rit, we maar één minuutje hadden kunnen goedmaken op Vincent Vroninks (Toyota Hilux). Het plan was om in de laatste 140 km aan te vallen want elke minuut bonus was meegenomen.”
 
Er moest gesleuteld worden
Er moest gesleuteld worden
Maar het bleef met plannen, want 15 km verderop moest Koen Wauters aan de kant. “Een steekas had het begeven. Zomaar zonder dat we iets raakten of gekken dingen aan het doen waren. Nog erger was dat die as een remleiding stuk had gemaakt en de schade aanzienlijk was. Pascal Feryn is bij ons gestopt waarna Tom De Leeuw en Kurt Keysers begonnen te sleutelen. Pascal en ik hielpen waar we konden, maar mekaniekers zijn we natuurlijk niet. Uiteindelijk zijn we met enkel achterwielaandrijving en zonder rempedaal, enkel met de handrem, richting bivak gereden. Ons eigen tempo konden we niet rijden waardoor we nog wat extra tijd lieten liggen. Alweer pech voor ons team, spijtig genoeg. Maar morgen is een nieuwe dag en beginnen we met frisse moed”, besluit Koen Wauters.
 
Na zijn pech van maandag was Pascal Feryn vastbesloten om vandaag wat tijd goed te maken om zo enkele plaatsen op te schuiven in het klassement. Net als Koen Wauters was ook hij goed op weg naar een topresultaat. “Toen ik Koen zag staan ben ik onmiddellijk gestopt om te kijken wat er was. Toen bleek dat er gesleuteld moest worden zijn onze copiloten meteen beginnen te sleutelen. Kijk, samen uit, samen thuis. Koen is gisteren ook bij mij gestopt. Na een uur en twintig minuten zijn we samen vertrokken. De overige 140 km ben ik altijd in de buurt van Koen gebleven. Als er nog iets zou gebeuren, dan was hij tenminste niet alleen. Of ik onderweg eens gevloekt heb? Ge moogt gerust zijn. Maar kijk, dat hoort bij onze sport. Als die riem gisteren niet stuk was gegaan, dan stond ik nu tweede. Maar als en indien, dat telt niet. Morgen herbeginnen we en gaan we opnieuw onze uiterste best doen”, besluit Pascal Feryn.

Persbericht De BroodPlank



Dit artikel werd gepubliceerd door de redactie in Rally raid op dinsdag 27 oktober 2026.
  • St. Paul Raceteam

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons